HOTEL ZONED **** КОПАОНИК

Локација: Apart & Spa Zoned се наоѓа на регионалниот пат Копаоник-Рашка во викенд населбата, оддалечен е 3,5 км од центарот на Копаоник и 1,5 км од најблиската стаза - Сончева долина.
Хотелскиот комплекс се состои од 2 објекти кои се модерно изградени и меѓусебно поврзани со топла врска.
Содржини: рецепција, кафе бар, ресторан, детска игротека, друштвени игри, отворен јавен паркинг, затворен базе, VIP Wellness & Spa центар (џакузи, парна бања, тепидариум, фитнес), Wi-Fi..
Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера)ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
 • Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)
 • Користење ски остава во текот на сезона
 • Превоз од хотелот до комплексот "Конаци" и назад, пред пладне во период 08:30-11:00 часот и од центар кон хотелот 15-17 часот (поаѓање на секои 30 мин.)
 • Неограничено користење на содржините на базенот и wellness центарот
 • Користење на салата за фитнес
 • Кревет за бебе (со претходна резервација)
 • Игротека за деца и забавни содржини
 • Паркинг во склоп на хотелот (ограничен број на места)
 • Хотелско осигурување

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

НАПОМЕНИ:
 • Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)
 • Цените се изразени по лице по ноќевање, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд.
 • Децата добиваат попуст само кога се во придружба на двајца возрасни
 • За престој пократок од 7 ноќевања се применува зголемување од 20% на цената наведена во табелата, на барање и во согласност со достапните капацитети. 
 • Деца под 15 години користат базен и велнес центар само со согласност и присуство на родители
 • "Pet friendly" - дозволен престој на домашни миленици до 6 кг со доплата од 2000 динари и претходно одобрение од хотелот

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ И ПРОМЕНА НА РЕЗЕРВАЦИЈА:
Во зависност од рокот на отказ на аранжманот, се задржуваат следните пенали од вкупниот износ на аранжманот:
- Од 9 до 5 дена пред почеток на аранжманот: 30%
- Од 4 до 2 дена пред почеток на аранжманот: 60%
Од 1 до 0 дена пред почеток на аранжманот: 80%
 •  По направена резервација, промена на терминот се прави исклучиво во согласност со хотелот, според моменталните цени.
 • Доколку гостинот од било која причина го прекине престојот порано, хотелот го задржува правото да не рефундира износ за неискористениот дел од аранжманот.
 •  Неповолни временски услови не се земаат во предвид како причина за отказ на резервација.