HOTEL VITARIUM **** ŠMARJEŠKE TOPLICE

Убавината на Долењске Топлице и благотворната клима одлично ги надополнуваат лековитите ефекти на термалниот извор во Шмарјешки Топлице.
Овие бањи веќе подолго време се користат за лекување на срцеви заболувања и крвните садови. 
Препуштете се на благотворните ефекти на термалните базени, запознајте го светот на сауни и почестете се со естетски, релаксирачки или здравствени терапии на признатиот велнес центар Vitarium Spa&Clinique.

Важност на Понудата до30,12,2023, од21.01.2024 и од 15.02 - 18.02.2024Редовна цена по ноќ по лицеАКЦИСКА цена по коќ по лице
Hotel Vitarium**** Superior117 EUR99 EUR
Цените се израсени во евра € по лице на ден и важат за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 мкд

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Ноќевање на услуга полупансион (појадок и вечера)
 • Неограничено користење на термалните базени
 • 1 x влез во сауна 
 • Рекреативни прошетки, нордиско пешачење, аквафит...
 • Програм со анимации
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi интернет
   

ПОПУСТИ:

 • Прво дете до 11,99 години на дополнително легло престојува бесплатно.
 • Деца до 5,99 години во заеднички кревет со родители, престојуваат бесплатно.
 • -10% попуст за пакет 5-9 ноќевања, -12% попуст за 10 и повеќе ноќевања
   

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Доплата за туристичка такса
 • Доплата за полн пансион 15 € по лице/ноќ
 • Доплата за еднокреветна соба
   
 • Минимум престој е 2 ноќевања