HOTEL VICEROY ***** - КОПАОНИК

Локација: Хотелот „Viceroy“ е лоциран директно до ски терените на Копаоник.
Хотелски содржини: 2 ресторани и 1 бар, внатрешен базен и надворешен сезонски базен со отворен џакузи, СПА центар со голем избор на велнес третмани и услуги, целосно опремен фитнес центар, 24-часовна услуга, Ски остава со можност за изнајмување на ски опрема, сала за состаноци и настани, WI-Fi интернет во собите и јавните простории, подземен паркинг...
Сместување: Хотелот располага со 119 модерно опремени соби и апартмани.
Велнес и СПА содржини: Користењето на Спа центарот е само со закажување, за возрасни и деца над 14 години.
Достапноста зависи од моменталната расположливост на термини и не може да се гарантира.
* 6 соби за третмани, џакузи, надворешен и внатрешен базен (37 м2), финска сауна, био сауна, простор за релаксација, туш, салон за убавина, амам (турска бања).
Достапни третмани со доплата: масажа, ритуали за убавина на телото, арома-терапија, третмани со Талион, третмани за лице.

Pet Friendly - Доплата за престој 50 евра. (Ограничено на кучиња од мала раса, до 15 кг).

Цените се динамични и истите зависат од сместувањето, бројот на ноќевања и период на престој! За проверка на моментална цена - информации во агенција!


УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
  • Деца од 0-6,99 год. престојуваат бесплатно со двајца возрасни во соба
  • Деца од 7-14,99 год. добиваат -50% попуст на оброците, со двајца возрасни во соба
  • Деца од 15 и повеќе години / нема попуст

ИНФОРМАЦИИ И ДОПЛАТИ:
• Минимален престој: 3-5 ноќевања, во зависност од периодот.
• Доплата за ручек: +25 € / лице / ден (по избор)
• Доплата за вечера: +30 € / лице / ден (по избор)
• Доплата за туристичка такса: 1 € / лице / ноќевање
• Паркинг/хотелска гаража е достапна со доплата и претходна најава.


УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:
• Резервации направени со "early booking" се non-refundable
За резервации до 46 дена пред терминот – можност за попуст до 15% (во зависност од сезоната)
За резервации во период 45-30 дена однапред - можност за попуст до 10% (во зависност од сезоната)

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ИЛИ ПРОМЕНА НА ДАТУМ:
Гостинот е должен во писмена форма да ја извести агенцијата за откажување или промена на датумот на аранжманот.
Во зависност од периодот на откажување, од вкупната цена на аранжманот се задржуваат следните проценти:
 - 100% доколку се откаже во период од 30-0 дена пред почетокот на аранжманот
На веќе потврдена резервација, промена на датумот може да се направи само со согласност на хотелот.
Доколку гостинот поради која било причина предвреме го заврши престојот, хотелот го задржува правото да не ја врати сумата за неискористениот дел од аранжманот.
Хотелот не ги зема предвид неповолните временски услови како валидна причина за откажување на резервацијата или предвремено заминување од хотелот.

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ:
• "King room" (29-41 м2): удобна соба со брачен кревет со големина 200х200 см, софа за седење, бања со туш или када и посебен тоалет, некои од собите се со балкон (со поглед на скијачките патеки или туристичкото село).
• "Queen room" (35-41 м2): 2 посебни кревети со големина 150x200 секој, бања со туш или када и посебен тоалет, некои од собите се со балкон (со поглед на скијачките патеки или туристичкото село).
Апартмани
• Копаоник апартман (50-58 м2): удобна спална соба со брачен кревет големина 200х200 см, дневна со софа кревет, бања со туш, када и посебен тоалет, со или без балкон (со поглед на туристичкото село)
• Караман апартман - 52-81 м2: удобна спална соба со брачен кревет со големина 200x200 cm, дневна соба со софа кревет, кујна (без готвење), бања со туш, када и посебен тоалет, некои со балкон (со поглед на скијачките патеки)
• Viceroy Penthouse - 253 m2: луксузен апартман со поглед на најубавиот дел на планината Копаоник, лифт кој ве носи директно до апартманот, удобна спална соба со брачен кревет со големина 200x200 cm и Queen/двокреветна соба со 2 посебни кревети. големина 150 x 200 cm, посебна бања и тоалет, пространа дневна соба со голема софа, камин, работна маса и фотелја, трпезарија со маса за 10 лица, комплетно опремена кујна, гардеробер и голем балкон со поглед на скијачките патеки.
 
Сите соби и апартмани се опремени со: плакар, ТВ 55', затемнување на стакла/завеса, минибар, Nespresso кафемат, Wi-Fi, бесплатна вода, чај и кафе, пегла и даска за пеглање, бањарка и влечки, фен, козметика во бањата.