TERME SNOVIK ****

Во прекрасната Тухињска долина се наоѓа Терме Сновик.
Термалната вода тука е природен лек богат со калциум, магнезиум, натриум, калиум и други корисни минерали кои имаат корисен ефект врз коските, кожата и варењето.
Комплексот е опкружен со 12 велосипедски и 8 пешачки патеки..

СКИ ПАКЕТ СЕЗОНА 2022-23

Престој во период:23.12.2022-02.01.202302.01.2022-31.03.202323.12.2022-02.01.202302.01.2022-31.03.202323.12.2022-02.01.202302.01.2022-31.03.2023
Број на ноќевања:1 ноќевање1 ноќевање2 ноќевања2 ноќевања3 ноќевања3 ноќевања
Услуги:1 ден вклучено СКИ
2 дена вклучено СПА
1 ден вклучено СКИ
2 дена вклучено СПА
2 дена вклучено СКИ
3 дена вклучено СПА
2 дена вклучено СКИ
3 дена вклучено СПА
3 дена вклучено СКИ
4 дена вклучено СПА
3 дена вклучено СКИ
4 дена вклучено СПА
Возрасни133 €112 €266 €224 €399 €335 €
Деца 6-14,99 год.82 €69 €193 €166 €289 €248 €
Деца 15-18,99 год.105 €90 €211 €181 €316 €271 €
Во цената на пакетот е вклучено:
 • Ноќевања на услуга полупансион во соба, студио и апартман
 • 1, 2 или 3 дена ски карта во SKI RESORT KRVAVEC
 • 2 пати дневно влез во затворен термален базен
 • Користење цел ден на денот на влез и излез
 • Бесплатен наем на палки за нордиско одење
 • 10% попуст на велнес услуги
 • Користење надворешна теретана и трим стази


ЦЕНОВНИК 2022-23

3-дневен пакет (2 ноќи)
Полупансион
цена / по лице / по ноќ
Дозволен број на лица за сместување во собаМинимален број на лица за сместување во соба04.01. – 18.02.
07.03. – 15.04.
19.04. – 26.04.
02.11. – 23.12.
16.04. – 18.04.
03.05. – 24.06.
 05.09. – 22.10. 
01.01. – 03.01.
19.02. – 06.03.
27.04. – 02.05.
25.06. – 04.09.
23.10. – 01.11.
24.12. – 02.01.
Двокреветна соба2174 €77 €84 €
Студио и апартман2 - 51 - 477 €80 €88 €
Цените се израсени во евра € по лице на ден и важат за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 мкд

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Полупансион (појадок и вечера) во соба, студио или апартман
 • 2 x дневен влез во затворен и отворен базен (надворешните базени се отворени од средината на јуни до средината на септември)
 • Дневна Kneipp терапија
 • Дневно групно вежбање во вода
 • Ноќно капење во среда, петок и сабота
 • 1 x дневен влез во сауна
 • 10% попуст на велнес услугите
 • Користење на теретана во хотелот и теретана на отворено
 • Анимација според редовната програма на активности
 • Словенечка вечера со традиционални домашни јадења (секоја сабота)
 • Пиење лековита термална вода
 • Паркинг и бесплатен Wi-Fi


ДОПЛАТИ:

 • Доплата за полупансион (ручек или вечера): 12 € (уплата при резервација), 14 € за време на престојот
 • Доплата за сместување на едно лице во соба или студио: 30 € / ноќ
 • Престој во соба или студио за 1 возрасен + 1 дете до 3,99 години: Возрасни со доплата 30 € / ноќ, сместување на дете бесплатно
 • Престој во апартман на 2 лица во тип А4 (2 + 2): доплата 20 € по апартман / ноќ
 • Сместување во соба со балкон: доплата 10 € по соба / ноќ
 • Детско креветче: доплата 15 € / ноќ
 • Дополнително легло во апартман: доплата 25 € / ноќ (за деца до 9,99 година)
 • Престој на домашни миленици: доплата 12 € / ноќ
 • Користење на сауна: 7,5 € - 9 € / влез
 • Бањарка: 7 € по лице / период
 • Пешкир за капење: 5 € / пешкир / период


ПОПУСТИ (по лице):

 • Сместување во соба или студио: Деца 0 - 3,99 години: 100% (во кревет со родители)
 • Сместување во апартман А4 и А5: 1 дете 0 - 3,99 год. -50% попуст
 • Сместување во апартман А4 и А5: Деца од 0 - 3,99 години како второ или трето дете во апартманот -100%
 • Сместување во апартман А4 и А5: Деца 4 - 11,99 години -50%
 • Одбиток за вечера = 5 € / возрасен.


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Доплата за туристичка такса: Возрасни: 2,50 € / ноќ, деца од 7-17,99 години: 1,25 € / ноќ.
 • Такса по лице: 2,00 € / еднократно, деца до 6,99 години не плаќаат такса.


Останати информации:

 • Пешкири се менуваат на секои 3 дена
 • Постелнината се менува на секои 7 дена
 •  Пристапот до базените е дозволен во рамки на слободен капацитет.


УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За откажување на 7 или помалку дена пред пристигнувањето, хотелот задржува 100% од износот на резервацијата.