SPA HOTEL DVORETSA ***** ВЕЛИНГРАД

СПА Хотел Dvoretsa се наоѓа во Велинград. Лоциран во еден од најубавите паркови во градот, хотелот нуди прекрасен поглед на околните планини. Уникатната комбинација на блага клима, лековитите минерални води и прекрасниот природен пејзаж идеално за одмор, третман и релаксација. Покрај неверојатните спа услуги и удобност, гостите на хотелот можат да уживаат во скијање, возење велосипед или живописни прошетки во селото Јундола - на само 20 минути возење.
Хотелот располага со 110 луксузни соби, сите се опремни опремени со клима, ТВ, фрижидер, тоалет и фен.
Содржини: рецепција, ресторан, лоби бар, минерални базени, џакузи, лоби бар, слаткарница, ресторан со летна градина, теретана, тениско игралиште, паркинг и многу други погодности.

Цените се валидни за престој во период 02.01- 30.06.2022
Tип на сместување Услуга Недела-Четврток Петко-Сабота
DBL mansarda BB 40 € 51 €
DBL standard BB 47 € 58 €
DBL LUX BB 64 € 74 €
Apartman BB 223 € 255 €
Apartman DELUX BB 255 € 290 €
Single  BB 55 € 75 €
Цените се дадени по лице на ден на услуга ноќевање со појадок

Tип на сместување Услуга Недела-Четврток Петко-Сабота
DBL mansarda HB 59 € 69 €
DBL standard HB 65 € 76 €
DBL LUX HB 82 € 92 €
Apartman HB 294 € 326 €
Apartman DELUX HB 327 € 362 €
Single  HB 73 € 92 €
Цените се дадени по лице на ден на услуга полупансион (појадок и вечера)

Во цената е вклучено:
- Сместување во зависност од користење на услугата
- Користење на внатрешен и надворешен вазен со минерална вода, џакузи, фитнес, сауна, инфраред сауна, турска и парна бања, интернет и паркинг

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1.1 € по лице на ден за возрасни и деца

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Деца до 12 год. во придружба на двајца возрасни - Бесплатно
- Деца од 4-12 год. на имаат -50% на редовно легло
- Дополнително легло за возрасен во DBL standard или DBL LUX плаќа 18 € од ден (за сулуга појадок), 26 € од ден (за услуга појадок и вечера)
*** Цените за Apartmanot и Apartman DELUX се дадени по ден за 4 лица