GRAND HOTEL SAVA **** & HOTEL ZAGREB ****

Хотелот Гранд Сава и хотел Загреб се наоѓаат во простран парк во словенечката бања Рогашка Слатина.
Хотелот Сава е со коридор поврзан со Хотел Загреб и медицински центар.
Содржини: рецепција, Капучино бар, Лоби бар, ресторан Кристал со самосервис шведска маса и шоу готвење, a la carte ресторан Кајзер со тераса на отворено, Roi Medico & Spa центар.
Супериорни соби: LCD SAT, телефон, мини бар, сеф, клима, бесплатен wi-fi, бањарка, пешкир за базен, хотелска козметика, хотелски влечки, повеќето се со балкон.
Гостите на хотелот Загреб ги користат сите услуги на Гранд Хотел Сава 4* супериор. Хотелите се меѓусебно поврзани, со коридор.
Сместување: LCD SAT, телефон, мини бар, сеф, радио, фен, бањарка, пешкир за базен, хотелски влечки, без балкон.
 

Ценовник за престој во период: 15.11.2022 - 29.12.2022

GRAND HOTEL SAVA ****

Сместување во тип на соба DS Lux (21 m2) - 150 €​ по лице за 2 ноќевања со појадок и вечера
Сместување во тип на соба DS Lux - grand (25 m2) - 170 €​ по лице за 2 ноќевања со појадок и вечера
Сместување во тип на соба DS Superior - 130 € по лице за 2 ноќевања со појадок и вечера
Сместување во тип на соба DS Superior - grand (25 m2) - 150 €​ по лице за 2 ноќевања со појадок и вечера

HOTEL ZAGREB ****

Сместување во тип на соба DS Premium - 130 €​ по лице за 2 ноќевања со појадок и вечера
Во цената е вклучено:
 • 2 ноќевања со богат појадок (самопослужување - бифе понуда) во ресторан Кристал 
 • Сместување во двокреветни соби во Хотел Гранд или Хотел Загреб
 • 2 кулинарни вечери со богата бифе понуда во ресторан Кристал
 • Бесплатно користење на термалниот базен Лотус (28-31 °C, 2x џакузи 36 °C)
 • Бесплатно користење на сауните Лотус (турска, финска, тепидариум)
 • Фитнес центар
 • ​Анимациски програм
 • Беспалтен паркинг
 • Интернет
* Во наведените соби има можност за сместување на 3 лица (кауч)
Во цената не е вклучено:
 • Такса за престој 2,50 € од ден за возрасни и деца
 • ROI SPA (влез од 2 часа на ден) 15,00 € по лице
 • Доручек во соба 25,00 €

Божиќни бајки во Рогашка Слатина 23.12.2022 - 29.12.2022


GRAND HOTEL SAVA **** sup LUXНЕДЕЛА - ПЕТОК

3 дена/ 2 ноќевања
НЕДЕЛА - ПЕТОК

дополнителен ден
ПЕТОК - НЕДЕЛА

3 дена / 2 ноќевања
ПЕТОК - НЕДЕЛА

дополнителен ден
Двокреветна соба LUX (21 м2)160 80 170 85 
Двокреветна соба LUX Grand (25 m2)
 
180 90 190 95 
GRAND HOTEL SAVA **** sup SUPERIOR    
Двокреветна соба SUP (21 m2)140 70 150 75 
Двокреветна соба SUP Grand (25 m2)160 80 170 85 
HOTEL ZAGREB ****    
Двокреветна соба PREMIUM140 70 150 75 
Во цената на аранжманот е вклучено:
 • Свечена божиќна вечера
 • Посета на Дедо Мраз
 • Богат програм за анимација на гостите
Важни напомени:
*
Цените се изразени за престој по лице
* Бројот на соби со тераса е ограничен
* Престој на едно лице во двокреветна соба (single use) - 30,00 
* Еднокреветна соба (Superior) - 20,00 
* ROI SPA (2 часовен престој) - 15,00 
* Домашни миленичиња (во Hotel Zagreb****) - 12,00 €

 
Програма:
 
 • Сместување на база полупансион (доручек и вечера, шведска маса, тематски вечери)
 • Слободен влез во Лотус: хотелски базен со термоминерална вода, џакузи и сауна
 • Слободен влез во фитнес центар
 • Користење на бањарки и пешкири за капење
 • Слободен влез во HIT Casino Fontana
 • Програм за анимација (вечери со музика, организирани прошетки, аква аеробик)
 • Бесплатен WI-FI 
 • Бесплатен паркинг пред хотелот
Попусти и промоции:
 
 • Возрасен на помошен кревет (-10%)
 • Дете до 4.99 години на помошен кревет во соба со 2 возрасни лица (бесплатно сместување)
 • Дете до 4.99 години на основен кревет во соба со 1 возрасно лице (бесплатно, возрасниот плаќа по цена на еднокреветна соба)
 • Дете од 4.99 до 11.99 на помошен кревет во соба со 2 возрасни лица (30%)
 • Дете од 4.99 до 11.99 на основен кревет во соба со 1 возрасно лице (30%)
 • Дополнителен кревет е возможно да постави само во Grand собите од 25 m2 

Дочек на Нова Година 2023 (30.12.22-03.01.23)

GRAND HOTEL SAVA****sup LUX (полупансион)Цена по лице:
Двокреветна соба LUX (21 m2)135 
Двокреветна соба LUX Grand (25 m2)160 
GRAND HOTEL SAVA****sup SUPERIOR (полупансион) 
Двокреветна соба SUP (21 m2)115 
Двокреветна соба SUP Grand (25 m2)140 
HOTEL ZAGREB**** (полупансион) 
Двокреветна соба PREMIUM 105 
* Задолжителна доплата за новогодишна вечера -100 € (свечена вечера со одбрано мени, чаша шампањ за добредојде, жива музика, доцен доручек на база на шведска маса на 01.јануари)
* Цената е изразена по лице за двокреветна соба со престој од минимум 3 ноќевања
* Бројот на соби со тераса е ограничен
* Дополнителен кревет може да се постави само во Grand собите од 25m2
* Престој на 1 лице во двокреветна соба (single use) - 30,00 € , еднокреветна соба (Superior) - 20,00 €
* ROI SPA (2 часовен престој) - 15,00 
* Домашни миленичиња (
во Hotel Zagreb****) - 12,00 €
Програма:
 
 • Сместување на база полупансион (доручек и вечера, шведска маса, тематски вечери)
 • Слободен влез во Лотус: хотелски базен со термоминерална вода, јакузи и сауба
 • Слободен влез во фитнес центар
 • Користење на бањарки и пешкири за капење
 • Слободен влез во HIT Casino Fontana
 • Програм за анимација (вечери со музика, организирани прошетки, аква аеробик)
 • Бесплатен WI-FI 
 • Бесплатен паркинг пред хотелот