PEGAZ Holiday Resort **** ВРЊАЧКА БАЊА

Pegaz Holiday Resort се простира на над 10.000 метри квадратни, хотелот е подеднакво наменет за секаков вид одмор, релаксација и обновување на животната енергија. 
Содржина: ресторанот, лоби бар, игортека, соба за состаноци, паркинг.
Велнес и спа центарот вклучува затворен базен, хидромасажни кади, тушеви, солена соба , парна бања со ароми и пена, финска сауна, инфра сауна, амфитеатрска сауна, био сауна, соба за релаксација, фитнес центар и солена сауна.
Хотелот располага со две конференциски сали, погодни за одржување состаноци, презентации, семинари и обуки.
Секоја сместувачка единица е опремена со: клима уред, кабловска телевизија и LCD телевизор, wi-fi интернет, телефон, минибар, машина за подготовка на топли пијалоци, сеф, фен за коса. 

Цените се дадени по лице на ден
Во цената е вклучено: 
користење на затворен базен, хидромасажни кади, тушеви, солена соба, парно купатило, финска сауна, солена сауна, инфра сауна, био сауна, фитнес центар.
ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ 
Дополнително легло 34 еур по лице на ден
Дете 0-7 год. - бесплатно во кревет со родител 
Дете 7-12 год. на дополнително легло 22 еур на ден 
Доплата за бебешко креветче 4 еур 
Доплата за полупансион 10 еур по лице на ден
Доплата за туристичка такса и осигурување 1,5 еур по лице на ден (возрасен и деца)

Стандардна соба
- брачен кревет со димензии 180×200cm или двокреветни кревети 90×200cm
- Бањата е опремена со хидромасажни тушеви, фен за коса
- простор за седење
- LCD телевизор и кабел
- мини бар, сеф, клима, бесплатен wi-fi конекција.
Стандардно студио
- брачен кревет со димензии 180×200cm или двокреветни кревети 90×200cm
- опремена кујна со бар и трпезарија
- Бањата е опремена со хидромасажни тушеви, фен за коса 
- простор за седење
- LCD телевизор и кабел
- мини бар, сеф, клима, бесплатен wi-fi конекција.
Делукс соба
- брачен кревет со димензии 200×200cm или двокреветни кревети 90×200cm
- Бањата е опремена со хидромасажни тушеви, фен за коса 
- простор за седење
- LCD телевизор и кабел
- мини бар, сеф, клима, бесплатен wi-fi конекција.
Делукс студио
- има дневна соба со панорамски ѕид
- брачен кревет со димензии 180×200cm или двокреветни кревети 90×200cm
- опремена кујна со бар и трпезарија
- работна/козметичка маса
- Бањата е опремена со хидромасажни тушеви, фен за коса 
- мини бар, сеф, клима, бесплатен wi-fi конекција.
Супериор апартман
- има дневна соба со панорамски ѕид
- брачен кревет со димензии 180×200cm или двокреветни кревети 90×200cm
- опремена кујна со бар и трпезарија
- излез на тераса
- Бањата е опремена со хидромасажни тушеви, фен за коса 
- мини бар, сеф, клима, бесплатен wi-fi конекција.
Фамилијарен апартман
- дневна соба со софа кревет
- Две спални соби
- опремена кујна со бар и трпезарија
- излез на тераса
- Бањата е опремена со хидромасажни тушеви, фен за коса 
- мини бар, сеф, клима, бесплатен wi-fi конекција.