VILLA RAS - КОПАОНИК

Локација: вила Рас се наоѓа на надморска висина од 1710м , во централниот дел на туристичкото место Копаоник на околу 250м одалеченост од скијачките патеки и непосредно до апартманите Јат. Претставува новоотворен објект кој е модерно опремен и на своите гости ќе им даде целосен комфор.

Содржина: содржи пространи апартмани за сместување на 2 до 4 лица.

Студио бр: A-2, A-3, A-4, A-8, A-9, A-12 - два единечни кревети и тросед
Студио бр: A-5, A-6, A-11, A-15 - два единечни кревети и фотеља
Студио бр: A-13, A-14 - два троседи

 

ЦЕНОВНИК ЗА ЗИМА 2022/2023

Ценовник за неделен престој

Тип на сместување Максимален број на лица27.11-25.1225.12-22.0122.01-12.0212.02-19.0219.02-12.0312.03-26.0326.03-/
Минимум ноќевања 7777777
2+02281 564 469 564 469 301 141 
3+03320 630 498 630 498 348 187 
2+14375 743 545 817 545 395 234 

Ценовник за дневен престој (помалку од 7 ноќевања)

Тип на сместувањеМаксимален број на лица27.11-25.1225.12-22.0122.01-12.0212.02-19.0219.02-12.0312.03-26.0326.03-/
2+0246 92 73 92 73 49 24 
3+0352 103 78 103 78 56 32 
2+1461 121 88 121 86 65 40 
Цените се изразени во евра €, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Сместување во тип на студио според наведениот број на ноќевања
  • Бесплатен Wi-FI интернет

Во цената на аранжманот не е вклучено:
  • Туристичка такса за престој од 1 € за возрасно лице на ден, 0.5 € за деца 7-15 год, деца 0-7 години не плаќаат.
  • Осигурување 0,2 € дневно по лице без разлика на возраст (се плаќа на лице место)