HOTEL PUTNIK 4* - КОПАОНИК

Локација: Хотелот е лоциран на патот кон викенд населбата  на Копаоник, на 1.650 мнв.
Комплетно реновиран хотел, сега им нуди на своите гости сè што ќе им го направи одморот удобен, интересен и пријатно.
Содржини: СПА & ВЕЛНЕС центар(атворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска бања, инфрацрвена сауна, турска бања и тапидариум), ресторан, лоби бар, детска соба за игри, фитнес центар, центар за конгреси и сала за состаноци, скијачка просторија во хотелот, повеќенаменски спортски терени на отворено, паркинг, банкомат и продавница за сувенири.
Секој ден хотелот организира за своите гости трансфер со мини автобус до центарот на ски-центарот, како и враќање во хотелот(во текот на зимската сезона).
Сместување: хотелот располага со 116 единици, или 270 легла, од кои гостите имаат на располагање во хотелот 83 модерни стандардни соби, 13 семејни соби и 6 луксузно опремени апартмани како и Супериор Вила Путник која е дел од хотелот Путник и им нуди на гостите 6 семејни и 8 стандардни соби.
www.hotelputnik.com


УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
 • Деца до 3 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 3-12 години во придружба на 2 возрасни плаќаат -30% од цената доколку користат посебен кревет или -50% од цената доколку користат заеднички кревет

  "EARLY BOOKING" до 31.10.2023 -15% попуст на аранжмани со 7 дневен престој
  "EARLY BOOKING" до 31.10.2023 -10% попуст за аранжмани со 5 дневен престој

   
ПОЛИТИКА ЗА ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:
 • Ценовникот се однесува за период од 01.12.2023 година до 06.04.2024 година.
 • Уплата на минимум 50% од износот на аранжманот при резервација. Доплата на целосен износ на аранжманот најдоцна до 14 дена пред поаѓање.
 • Бројот на соби во претпродажба е ограничен и промоцијата може да се откаже пред датумот на важноста на попустот (31.10.2023)
 • Цените се израсени во евра € по лице, на ден. и важат за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 мкд.
   
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Користење на Wellness&spa според работното време на центарот:
 • Затворен базен за возрасни
 • Затворен базен за деца
 • Користење на џакузи,  финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања, тапидариум...
 • Користење на фитнес центарот.

​ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Масажа и амам, потребна е резервација.
 • Игротека за деца (потребна е придружба на родител)
 • Туристичка такса за престој, за возрасни 1 € по лице на ден, деца (0-7 години) - бесплатно, (7-15 години) - 0,60 € | (се наплатува во агенција, при резервација)
 • Хотелско осигурување во износ од 0,20 € по лице на ден, без разлика на возраста. | (се наплатува во агенција, при резервација)

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ИЛИ ПРОМЕНА НА ДАТУМ:
 • Гостинот е должен во писмена форма да ја извести агенцијата за откажување или промена на датумот на аранжманот.
 • Во зависност од периодот на откажување, од вкупната цена на аранжманот се задржуваат следните проценти:
 - 30% доколку се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот
 - 100% доколку се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот
 • На веќе потврдена резервација, промена на датумот може да се направи само со согласност на хотелот.
 • Доколку гостинот поради која било причина предвреме го заврши престојот, хотелот го задржува правото да не ја врати сумата за неискористениот дел од аранжманот.
 • Хотелот не ги зема предвид неповолните временски услови како валидна причина за откажување на резервацијата или предвремено заминување од хотелот.
 • Во случај на виша сила (временска катастрофа од големи размери, штрајк, војна, епидемија, смрт, терористички напад, затворање на аеродроми, железници и
автобуски станици или слични непредвидени околности), потврдени со вонредна состојба и истите влијаат на условите на патување на гостите, на гостите нема да им бидат задржани уплатените средства.