NEBESKA STOLICA 1- КОПАОНИК

Објектот Nebeska Stolica 1, од своето отварање претставува еден од најбараните објекти во Копаоник. Гостопримството на домаќините, местоположбата и пријатниот амбиент на студијата/апартманите и ресторанот L'ami ќе го направат вашиот одмор незаборавен. 

Локација: објектот се наоѓа на самата ски патека Пајино-Пресло (Машинац), во непосредна близина на хотелот Гранд. Хотелот Nebeska Stolica е од типот ski-in ski-out и претставува одличен избор за фамилии со деца.

Карактеристики: објектот има 35 апартмани со различна структура за престој на 2-6 лица. Ентериерот на апартманите е уреден со дабов масив со внимателно одбрани детали.

Содржини на апартман: CATV, телефон, креветче (на барање), тоалет со туш, фен, комплетно опремена кујна (мини фрижидер, вградена плоча со 2 рингли и квалитетен прибор за индивидуално подготвување и сервирање на оброци)

 

НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2023/24

Неделна смена
7 ноќевања
Максимален број на лица18.12-25.1225.12-01.0101.01-15.0115.01-22.0129.01-05.0212.02-19.0226.02-05.03
2+0 STUDIO2       
1+1 STUDIO3       
2+1 STUDIO4       
3+1 APP5       
4+1 APP6       
Цените се изразени во евра €, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд.
* За престој пократок од 7 ноќевања, доколку постојат услови, цената се зголемува за 25% по ден (минимум 3 ноќевања).

Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Сместување во студио/апартман според наведениот број на ноќевања
  • Бесплатен Wi-FI интернет
  • Користење на скијалишта

Во цената на аранжманот не е вклучено:
  • Туристичка такса за престој од 1 € за возрасно лице на ден, 0.5 € за деца 7-15 год, деца 0-7 години не плаќаат.
  • Осигурување 0,6 € дневно по лице без разлика на возраст (се плаќа рецепција)
  • Полупансион (HB) се доплаќа 20 € на ден по лице, за деца до 1.99г е бесплатно, деца 2-9,99г плаќаат 50%.
  • Услуги на СПА центарот - отворена е топла врска со мини СПА центарот чии услуги се доплаќаат на лице место во зависност од расположливоста.

*Доплата за полупансион не е задолжителна. Во Nebeska Stolica 1 услугата HB e класичен сервис (избор од повеќе јадења). Има топла врска помеѓу делот за сместување и ресторанот.
Корисни информации: 
Објектите Nebeska Stolica 1 и 2 се наоѓаат на самата ски патека и до нив не е возможно да се стигне со автомобил. За превоз на багажот до објект се грижи службата на хотелот.