MURITE CLUB HOTEL **** РАЗЛОГ, БАНСКO

Локација:Хотел Мурите клуб Банско е исклучителен хотелски комплекс, кој се наоѓа на околу 9 километри од ски-центарот Банско, во населбата Разлог.
Содржини: рецепција, бар, главен ресторан, a la carte ресторан, Wi-Fi интернет, базен, џакузи, масажа, сауна, спа, турска бања, ароматерапија, третмани за убавина, конференциска сала, теретана, детска соба, детски клуб, пинг-понг, билијард, ноќен клуб, продавница, менувачница, сеф, паркинг.
Сместување: Зградата „Азалија“ е централниот дел на објектот и покрај 96 модерно опремени студија и апартмани, опремени се со бања, фен, бањарка и папучи (доплата), чајник, фрижидер, мини-кујна (апартмани), САТ-ТВ, балкон.
Хотелски услуги: Бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, џакузи, интернет на рецепција, игротека.


ЦЕНОВНИК ЗА ЗИМА 2022/2023

Цените се изразени по лице на ден, во евра € и важат за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 мкд.
 

Во цената е вклучено:
 • Бесплатно користење на затворен базен, сауна и џакузи
 • Користење на фитнес центар
 • Wi-Fi интернет на рецепција,
 • Игротека
 • Трасфер до гондолота

Попусти и доплати:
 • Деца до 6 год. - БЕСПЛАТНО
 • Деца од 6-14 год. на редовно легло -50% попуст
 • 1во дете од 6-14 год. на дополнително легло - Бесплатно
 • 2ро дете 6-14 год. на дополнително легло - 50% попуст
 • Возрасно лице на дополнително легло - 50% попуст
 • Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна), 80 € по лице/возрасни, 40 € за дете 5-14 год.

Промоции и акции:
 • -10% попуст за резервации до 15.11.2022 за целосна уплата до 30.11.2022
 • 7=6, 14=12 е валидно за престој во период 01.12.2022-22.12.2022 и 15.01.2023-28.01.2023 и 05.03.2023-15.04.2023