HOTEL KRALJEVI ČARDACI **** - КОПАОНИК

Локација: Хотелот се наоѓа во викенд населбата на Копаоник, на главниот пат, на 2.5 километри од најблиската жичара и 5 километри од центарот на Копаоник.
Содржини: А la carte ресторан, паб, фризер, продавница, менувачница, ресторан, лоби бар, игротека, фитнес центар и конгресна сала.
Сместуваање: Хотелот се состои од 59 сместувачки единици со различни структури.
СПА & ВЕЛНЕС центар за деца и возрасни
www.kraljevicardaci.com​


ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2022-23

Цените се израсени во евра € по лице на ден и важат за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 мкд.
 

АКЦИИ И СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ

ДЕТСКА НЕДЕЛА:
 •  БЕСПЛАТЕН престој за 2 деца во придружба на 2 возрасни лица (зеднички кревет), на посебен кревет (со доплата)
  * Дете 0-15 години во супериор соба (по цена за возрасен - според табелата)
  * Деца 0-15 години во аапртман (по цена за возрасен - според табелата)
 • Попуст на цена за изнајмување на ски опрема во износ од -30%
 • Попуст на цената за часови во ски школа за деца во износ од -30% (акцијата се однесува исклучиво за групни часови)
 
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 6+1 / 5+2
 • 6+1: за престој од 6 ноќевања, добивате 1 ноќевање ГРАТИС
 • 5+2: за престој од 5 ноќевања, добивате 2 ноќевања ГРАТИС

FREE SKI PASS - Недела со СКИ-ПАС
 • БЕСПЛАТЕН шестдневен СКИ ПАС за возрасни )акцијата се однесува исклучиво на 7 дневни аранжмани, од недела до недела)
 • Попуст на цената за изнајмување на ски опрема за возрасни во износ од -30% (акцијата се однесува исклучиво за изнајмување на целосна опрема

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ ЗА ДЕЦА
- за пократок престој од наведените термини цените се зголемуваат за 20%, на барање
 • Дете 0-7 год. во придружба на двајца возрасни во двокреветна соба, во кревет со возрасен - БЕСПЛАТНО
 • Дете 0-15 год. во придружба со еден возрасен во двокреветна соба -50% попуст 
 • Дете 0-15 год. во придружба на двајца возрасни  на посебно легло во супериор соба -50% попуст, а второ дете 0-7 год. во кревет со возрасен - БЕСПЛАТНО
 • Дете 0-15 год. во придружба на двајца возрасни на посебно легло во апартман, добива -50% попуст
 • Трето возрасно лице во 1/2+1 супериор соба -30% попуст
 • Трето возрасно лице во 1/2+2 апартман плаќа полн износ
 • Четврто возрасно лице во апартман со една спална-70% попуст
 • Четврто и петто возрасно лице во апартман со една спална соба на дополнително легло -50% попуст
 • Петто и шесто возрасно лице во апартман со две спални соби -50% попуст

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
 •  Ноќевање на услуга полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса
 • Превоз до ски терените 5 патни дневно, во време на работење на жичарата
 • Користење на ски зоната која се наоѓа на 30 метри оддалеченост од ски терениот "Malo jezero" (покрај него има и паркинг, кој дополнително се доплаќа)
 • Цената вклучува неограничено користење на содржините од Spa & Wellness центарот кој се простира на 1500 м2 и содржи: затворен базен со џакузи, отворен базен, џакузи на отворено, финска сауна, био сауна, турска бања, амам, солена соба, тепидариум...
 • Дозволен е престој за деца над 12 години.
 • Кревет за бебе (на барање)
 • Детската зона која содржи детски базен и содржини за забава
 • Тобогани
 • Float Spa капсула и третмани за релаксација, третманите за тело и масажа дополнително се резервираат и наплатуваат.
Сите гости на Spa & Wellness центарот добиваат баде мантил, пешкир и папучи.

​ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Туристичка такса за престој, за возрасни 1 € по лице на ден, деца (0-7 години) - бесплатно, (7-15 години) - 0,60 € | (се наплатува во хотелот)
 • Хотелско осигурување во износ од 0,20 € по лице на ден, без разлика на возраста. | (се наплатува во хотелот)
 • Подземна гаража 10€ по кола на ден (се наплатува на лице место)

  УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ИЛИ ПРОМЕНА НА ДАТУМ:
 • Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација
 • Во зависност од рокот на отказ на аранжманот, се задржуваат следните пенали од вкупниот износ на аранжманот:
  - До 30 дена пред почеток на аранжманот: БЕЗ ПЕНАЛИ
  - Од 29 до 15 дена пред почеток на аранжманот: 30%
  - Од 14 до 8 дена пред почеток на аранжманот: 60%
  - Од 7 до 3 дена пред почеток на аранжманот: 80%
  - Од 3 до 0 дена пред почеток на аранжманот: 100%
 • По направена резервација, промена на терминот се прави исклучиво во согласност со хотелот, според моменталните цени
 • Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме или поради неповолни временски услови, хотелот не ги рефундира уплатените средства
ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ
 • Двокреветна соба 1/2: Бања (туш, фен, бањарка), брачен кревет, кабловска телевизија и LCD телевизор, телефон, мини-бар, електричен бокал, безжичен интернет
 • Трокреветна супериор соба 1/2 + 1: Бања (туш, фен, бањарка), брачен кревет, софа кревет, кабловска телевизија и LCD телевизор, телефон, мини-бар или мини кујна, електричен бокал, сеф, безжичен интернет.
 • Апартман за четири лица 1/2 + 2: Бања (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа кревет, спална соба со брачен кревет, кабловска телевизија и два LCD телевизори, телефон, сеф, мини-бар, мини кујна, безжичен интернет
 • Апартман за пет лица 1/2 + 3: Бања (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа кревет, спална соба со брачен кревет и посебен кревет, кабловска телевизија и два LCD телевизори, телефон, сеф, мини-бар, безжичен интернет
 • Апартман со камин за шест лица 1/2 + 4: Бања (туш, фен, бањарка), дневна соба со камин и софа кревет, мини кујна со седење, две спални соби - едната со брачен кревет, а другата собата со единечни кревети, кабловска телевизија со LCD телевизор, телефон, сеф, безжичен интернет