КОПЕ СЛОВЕНИЈА

Ски центарот Копе се наоѓа во западниот и највисокиот дел на Похорје на надморска височина од 1010 m до 1542 m. Словењ Градец е на оддалеченот од 13 километри.
Скијачкиот центар Копе има скијачки терени и за почетници и за напредни скијачи. Вкупната должина на патеките е 6 км. Со помош на системот за правење вештачки снег се обезбедуваат и до 100 дена под снег. Има можност за изнајмување на опрема за скијање и сноуборд како и ски школа.
Ски-центарот Копе во неколку наврати е прогласен за најдобар ски-центар во средната категорија.
Ова е пример текст. Заменете го со ваша содржина. Само кликнете врз ова поле и додадете свој текст.

SKI OPENING

ЗА ПЕРИОД 09.12.2022 - 11.12.2022 и 16.12.2022 - 18.12.2022
Цените се дадени по лице за 2 ноќевања, појадок и вечера + СКИ КАРТИ
Пакетот вклучува:
 • 2 ноќевања со појадок и вечера
 • 3 дневна ски картана Копре(дневно и ноќно скијање)
 • Беспалтен паркинг
 • Интернет
 • Забава в о Холцер паб
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • Деца до 6 год. БЕСПЛАТНО (во кревет со родител)
 • Деца од 6-14 год. во зависност од сместување (според табелата)
 • Туристичка такса 1€ возрани /0.75 деца  по лице на ден
 • Пријава 1€ еднократно за возрасни и деца

НАЕМ на апартмани

Цените се дадени за ноќевање / наем на апартман од ден без исхрана
Пакетот вклучува:
 • Наем на апартман 
 • Интернет
 • Паркинг
ДОПЛАТИ:
Минимален престој 4 ноќи ( во апартманите LUKA, VABO, KASTIVNIK)
Минимален престој 6 ноќи ( во апартман PUNGART)
 • Туристичка такса 1€ возрани /0.75 деца  по лице на ден
 • Пријава 1€ еднократно за возрасни и деца
 • Чистење за апартманите LUKA и VABO 40€
 • Чистење за апартманите PUNGART и KASTIVNIK 50€

ДОЧЕК НОВА ГОДИНА 2023

ПЕРИИОД 30.12.2022 - 02.01.2023
Цените се дадени по лице за  3 ноќевања, појадок и вечера + СКИ КАРТИ

ВИКЕНД ПОНУДА

Сместување во период од петок до недела
Цените се дадени по лице за 
 2 ноќевања, појадок и вечера + СКИ КАРТИ
Пакетот вклучува:
 • 3 ноќевања со појадок и вечера
 • 4 дневна ски карта ( од 09:00 часот првиот ден на пристигнување и до 16:00 часот последниот ден на заминување, ноќно скијање)
 • Беспалтен паркинг
 • Интернет
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • Деца до 6 год. БЕСПЛАТНО (во кревет со родител)
 • Деца од 6-14 год. во зависност од сместување (според табелата)
 • Туристичка такса 1€ возрани /0.75 деца  по лице на ден
 • Пријава 1€ еднократно за возрасни и деца
Пакетот вклучува:
 • 2 ноќевања со појадок и вечера
 • 3 дневна ски карта ( од 09:00 часот првиот ден на пристигнување и до 16:00 часот последниот ден на заминување, ноќно скијање)
 • Беспалтен паркинг
 • Интернет
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • Деца до 6 год. БЕСПЛАТНО (во кревет со родител)
 • Деца од 6-14 год. во зависност од сместување (според табелата)
 • Туристичка такса 1€ возрани /0.75 деца  по лице на ден
 • Пријава 1€ еднократно за возрасни и деца
 • Дополнителен ден + ски карта 65€ возрасен/55€ деца

СКИ ЛИФТОВИ во Ски центар КОПЕ

Скијалиштето има уредени скијачки патеки долги 8 километри поврзани со 2 лифтови со четири седишта и 5 лифтови. Патеките се разновидни и погодни за сите љубители на скијање или сноуборд, од почетници до врвни скијачи. Има 2,14 km лесни патеки, 4,43 km средни патеки и 3,10 km тешки патеки.


 
LUKOV DOM
Тој нуди првокласна удобност и може да прими до 180 гости во пријатно опремени, пространи соби.
Се одликува со: квалитетно сместување, одличен ресторан, модерен велнес центар, исклучителна локација со незаборавен поглед.
Собите се поделени во три категории и ја имаат следната понуда:
Категорија - соби со бања: пространи и функционално опремени соби со бања кои нудат целосен комфор. Тие се опремени со LCD телевизор и фен за коса. Подно греење.
Категорија на соби со бања: тие се пријатно и домашно опремени соби со телевизор и бања.
III. категорија - соби без бања: едноставни соби без бања (некои имаат и мијалник). Тоалетите и тушевите се заеднички. Во категоријата соби без бања спаѓаат и групните кревети. Има неограничен и бесплатен интернет пристап (Wi Fi) во сите соби од домот.

Дополнителна понуда во собата:
 • бебешко креветче (на барање на гостинот),
 • услуга во соба (се доплаќа).
Апартмани PUNGART
Апартман Pungart располагаат со голема дневна соба со камин. Место каде целото семејство или група пријатели се дружи навечер. Покрај една спална соба со брачен кревет и друга соба со два посебни кревети, апартманот има уште една бања со тоалет и еден посебен тоалет. Пространата кујна ќе ги задоволи сите оние кои сакаат да ја „мешаат кујната“ дури и додека се на одмор. Апартманот има многу голема тераса со директен поглед на патеката Пунгарт, а во текот на летото станот е одлична почетна точка за сите планинарења и одмор покрај езерото Петелиње, кое се наоѓа во непосредна близина на станот Пунгарт.
Апартмани Лука
Пространи и удобни апартмани за четири лица. Апартманите се нови и модерно опремени. Спална/дневна со брачен кревет и кревет на спрат. Модерната кујна со фрижидер, замрзнувач и рерна, имаат и бања со туш, телевизор и балкон.
Апармани ВАБО 
Овој апартман располага со вкупно 4 сместувачки единици (апартман за 4 лица и апартман за 5 лица)  
Простран и удобен апартман за четири лица. Опремен е со кревет на извлекување и кревет на спрат. Модерната кујна со фрижидер, замрзнувач и рерна, бања со туш, телевизор и балкон.
Простран и удобен апартман за пет лица. Станот има спална/дневна соба со брачен кревет и кујна и посебен простор за спиење со три кревети на поткровје. Модерната кујна со фрижидер, замрзнувач и рерна, бања со туш, телевизор и балкон.
Крпи и постелнина се предвидени во секој апартман
Во сите апартмани е достапен неограничен и бесплатен интернет пристап (Wi Fi).