Локација: Хотел Ирис се наоѓа во срцето на Златибор, веднаш до црквата, на само неколку минути пешачење од езерото и Кралскиот плоштад. 
Сместување: Хотелот располага со 28 сместувачки единици.
Содржини: Ресторан, велнес и СПА центар, фитнес центар, конференциска сала, паркинг.

ЦЕНОВНИК ЗА ЗИМА 2023/2024

Престој во период:1/2 Standard room1/2 Comfort room1/1 Single room
15.12-29.12.202345 €49 €59 €
03.01-19.02.202450 €54 €66 €
- Цените се дадени по лице на ден и се однесуваат на услуга ноќевање со појадок
- Во цената е вклучено користење на фитнес сала, внатрешен базен, финска сауна, солена соба, тепидариум, интернет.
- Апартманите по овие цени ги користат најмалку 2 лица, додека третото и четвртото лице имаат попуст од 50%
- Доколку апартманот го користи 1 лице, цената се зголемува за 100%
- Појадокот се служи на шведска маса доколку во хотелот престојуваат повеќе од 15 гости.
- Туристичката такса е 1 €, а осигурувањето на гостите е 0,1 € по лице на ден
- Деца од 7 до 15 години плаќаат такса за престој од 0,5 евра по лице на ден

Попусти и доплати:
- Деца до 7 години не плаќаат за престој во хотелот, а деца од 7-12 години доплаќаат 26 € со во придружба на двајца возрасни. 
- Дополнителен кревет е 50% од цената на собата што се користи
- Доплата за "Late check out" е 50% од цената на искористена соба во периодот од 12:00 до 18:00 часот.

- Доколку го прекинете или откажете престојот поради која било причина, хотелот не врши рефундација на средствата.