INTERHOTEL SPA **** Сандански

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност. Големината еднокреветни и двокреветни соби 25м2.
Спецификација на соби: 17 АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување, 6 Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу), 262 Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.
Собите се опремени со: кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.
Хотелски содржини: 
Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C, надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C, внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C, сауна, парна бања, фитнес сала, бесплатен безжичен интернет во хотелот, 3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна, кафе скаткарница, лоби бар, бар до базенот, игротека за деца, фризерски салон, паркинг...


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ПРЕСТОЈ 08-10.12.2023

Цените се по соба за 2 ноќевања со појадок 08-10.12.2023 /без превоз/

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 1 возрасен 188 €
 1 возрасен + 1 дете /4-11,99/ 188 €

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 2 возрасни 240 €
 2 возрасни + 1 дете /0-3,99/ 240 €
 2 возрасни + 1 дете /4-11,99/ 276 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 276 €
 2 возрасни + 1 дете /12-15,99/ 320 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 12-15,99/ 320 €

SUP /супериор соба/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 2 возрасни 292 €
 2 возрасни + 1 дете /0-11,99/ 292 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 292 €
 2 возрасни + 2 деца/4-11,99/ 292 €
 2 возрасни + 1 дете /12-15,99/ 372 €
 3 возрасни 372 €
 3 возрасни + 1 дете /0-11,99/ 372 €
 3 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 370 €

STD /студио/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 2 возрасни 348 €
 2 возрасни + 1 дете /0-11,99/ 348 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 348 €
 2 возрасни + 2 деца /4-11,99/ 348 €
 2 возрасни + 1 дете /12-15,99/ 428 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 12-15,99/ 428 €
 3 возрасни 428 €
 3 возрасни + 1 дете /0-11,99/ 428 €
 3 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 428 €

APP /апартман/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 2 возрасни 392 €
 2 возрасни + 1 дете (0-11,99) 392 €
 2 возрасни + 2 деца (0-3,99/4-11,99) 392 €
 2 возрасни + 1 дете (12-15,99) 472 €
 2 возрасни + 2 деца (0-3,99 /12-15,99 ) 472 €
 3 возрасни 472 €

НОВА ГОДИНА - Пакети за 3 и 4 ноќевања во период 29.12.2023-02.01.2024

Цени по соба – ноќевања и услуга по избор

сместување во соба 4 BB 3 HB 4 HB
Двокреветна соба 2 лица 998 884 1088
Еднокреветна соба 1 лице 688 572 718
Супериор соба 2 лица 1136 982 1217
Студио 2 лица 1296 1092 1365
Апартман 2 лица 1421 1178 1480
Апартман Фамилијарен 3 лица 1982 1663 2081
Деца до 3,99 г. 0 0 0
Возрасен на доп. легло во апартман 386 363 440
Дете 12-15,99 на доп. легло во соба 386 363 440
Дете 12-15,99 на доп. легло во апартман 386 363 440
Дете 4-11,99 г. на редовен кревет во соба со 1 возрасен 80 102 113
Дете 4-11,99 на доп. легло во соба 180 172 207
Дете 4-11,99 на доп. легло во студио 80 102 113
Дете 4-11,99 на доп. легло во апартман 80 102 113
 

ЦЕНОВНИК во период 01.09-22.12.2023

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
1 adl 78 94
1 adl+1 chd /4-11,99/ 78 94

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 100 120
2 adl+1 chd /0-3,99/ 100 120
2 adl+1 chd /4-11,99/ 115 138
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 115 138
2 adl+1 chd /12-15,99/ 133 160
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/ 133 160

SUP /супериор соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 120 146
2 adl+1 chd /0-11,99/ 120 146
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 120 146
2 adl 2 chd /4-11,99/ 120 146
2 adl+1 chd /12-15,99/ 152 186
3 adl 152 186
3 adl+ 1chd /0-11,99/ 152 186
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 152 186

STD /студио/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 145 174
2 adl+1 chd /0-11,99/ 145 174
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 145 174
2 adl+2 chd /4-11,99/ 145 174
2 adl+1 chd /12-15,99/ 178 214
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/ 178 214
3 adl 178 214
3 adl+1 chd /0-11,99/ 178 214
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 178 214

APP /апартман/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 163 196
2 adl+1 chd (0-11,99) 163 196
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 163 196
2 adl+1 chd (12-15,99) 196 236
2 adl+2 chd (0-3,99 /12-15,99 ) 196 236
3 adl 196 236

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
3 adl 222 268
3 adl+1 chd (0-11,99) 222 268
3 adl+2 chd (0-3,99/4-11,99) 222 268
3 adl+1 chd (12-15,99) 255 308
4 adl 255 308

Цените се дадени по соба за ден на услуга ноќевање со појадок.
Цените се изразени во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
 

Доплата: вечера 18€ – возрасен и дете 12-15,99 г, 9 – дете 4-12

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок
- Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
- Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
- Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
- Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
- Лежалка и пешкир покрај базените
- Безжичен интернет во целиот хотел
- Паркинг
- Сеф на рецепција
- Детско катче со аниматор
- Туристичка такса

Во цената не е вклучено:
- Превоз
- Патничко осигурување
- Личен трошок на патникот
- Неспомнати услуги 

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Услови за откажување или промена на резервација:

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
Гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали.
При промена на име помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на уплатените средства на гостинот.
Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, гостинот плаќа 100% од целата резервација.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

* Хотелот не прима домашни миленици