INTERHOTEL SPA **** Сандански

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност. Големинaта на еднокреветните и двокреветните соби е 25м2.
Спецификација на соби: 17 АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување, 6 студија со една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу двете соби), 262 двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.
Собите се опремени со: кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкон со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.
Хотелски содржини: к
ористење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C, надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C, внатрешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C, сауна, парна бања, фитнес сала, бесплатен безжичен интернет во хотелот, 3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна, кафе - слаткарница, лоби бар, бар до базенот, игротека за деца, фризерски салон, паркинг...


ЦЕНОВНИК ЗА ПЕРИОД ОД 01.02.2024

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
1 adl 83 100
1 adl+1 chd /4-11,99/ 83 100

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 106 130
2 adl+1 chd /0-3,99/ 106 130
2 adl+1 chd /4-11,99/ 121 148
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 121 148
2 adl+1 chd /12-15,99/ 141 173
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/ 141 173

SUP /супериор соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 128 156
2 adl+1 chd /0-11,99/ 128 156
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 128 156
2 adl 2 chd /4-11,99/ 128 156
2 adl+1 chd /12-15,99/ 163 199
3 adl 163 199
3 adl+ 1chd /0-11,99/ 163 199
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 163 199

STD /студио/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 154 188
2 adl+1 chd /0-11,99/ 154 188
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 154 188
2 adl+2 chd /4-11,99/ 154 188
2 adl+1 chd /12-15,99/ 189 231
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/ 189 231
3 adl 189 231
3 adl+1 chd /0-11,99/ 189 231
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 189 231

APP /апартман/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 172 210
2 adl+1 chd (0-11,99) 172 210
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 172 210
2 adl+1 chd (12-15,99) 207 253
2 adl+2 chd (0-3,99 /12-15,99 ) 207 253
3 adl 207 253

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
3 adl 234 286
3 adl+1 chd (0-11,99) 234 286
3 adl+2 chd (0-3,99/4-11,99) 234 286
3 adl+1 chd (12-15,99) 269 329
4 adl 269 329

Цените се дадени по соба за ден на услуга ноќевање со појадок.
Цените се изразени во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
 

Доплата: вечера 18 – возрасен и дете 12-15,99 г, 9 – дете 4-12

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок
- Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
- Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
- Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
- Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
- Лежалка и пешкир покрај базените
- Безжичен интернет во целиот хотел
- Паркинг
- Сеф во секоја хотелска соба
- Детско катче со аниматор
- Туристичка такса

Во цената не е вклучено:
- Превоз
- Патничко осигурување
- Личен трошок на патникот
- Неспомнати услуги 

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 4 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…


01.03-04.03.2024
29.03-08.04.2024
01.05-07.05.2024
23.05-26.05.2024
05.09-08.09.2024
20.09-23.09.2024
20.12.24-09.01.2025

Услови за откажување или промена на резервација:

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
Гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали.
При промена на име помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на уплатените средства на гостинот.
Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, гостинот плаќа 100% од целата резервација.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

* Хотелот не прима домашни миленици