HOTEL WELL **** TERME TUHELJ

Терме Тухељ се наоѓа во центарот на Хрватско Загорје на самиот извор на термална вода и лековита кал, оддалечен само 40 км од Загреб.
Сместување: хотелот располага со 6 објекти со вкупно 264 сместувачки единици,од кои 126 соби се во новоизградени објекти и сите 138 во стариот дел на хотелот се реновирани, се издвојуваат 12 апартмани кои на гостите им овозможуваат дополнителен комфор. Од вкупниот капацитет распореден во 6 згради, хотелот располага со 126 новоизградени и 138 реновирани соби, од кои секоја на гостите им нуди комбинација на елеганција и шарм проткаена со палета на бои.
Собите се опремени со модерна опрема која им овозможува на гостите да уживаат и да се препуштат. Сите соби имаат бесплатен WiFi интернет, сите соби имаат клима, сеф, LED ТВ, мини бар, фен, модерен мебел.
Содржини: хотелот обезбедува голем број дополнителни услуги кои им овозможуваат на гостите да уживаат и да се забавуваат и да се релаксираат од секојдневниот стрес. Велнес објектите како сауна и СПА центарот им нудат на гостите уживање во бројни третмани за нега и убавина, како и програми за будење на сетилата и релаксација на телото и умот. Затворен и надворешен базен Water Planet е идеално место за забава и рекреација Фитнес центар, теретана, авантуристички парк со спортски терени, трим патека и адреналински парк се објекти кои им помагаат на гостите да останат во топ форма, а сепак им овозможуваат рекреација, забава и престој. во природа.
Во склоп на хотелот има бројни ресторани со широк асортиман на храна и пијалоци кои ќе ги задоволат и најпребирливите гурмани. Хотелски ресторан Лати, a la carte ресторан, ресторан Element бар за пица и мексиканска кујна, Terra lounge бар кој нуди колачи, сладолед, лесни оброци и освежителни пијалоци, Infinity бар со атриум и уникатен велнес бар .
Уникатно искуство на велнес, гастрономија,спорт и рекреација, деловен туризам и модерна архитектура на едно место. Модерниот конгресен центар се наоѓа во хотелот и е погоден за различни семинари и конференции.Хотелот е поврзан со подземни коридори со центарот СПА центарот, светот на сауната и затворените базени на Водената планета. Хотелот располага со ресторан, бар, a la carte ресторан.
Хотелски капацитети: тениски терени, пинг-понг, мини голф, сауна/фитнес центар, солариум, спа и велнес, масажа, изнајмување велосипеди, детско игралиште, анимација, паркинг. Хотелски услуги: 24-часовна рецепција, соба за багаж, банкомат, чување деца, деловен центар, факс/фотокопирање, фризер/салон за убавина, продавница за сувенири...

ЦЕНОВНИК 2022 (02.01. - 31.12.2022)


Цените се дадени по лице по ноќевање, минимум престој е 2 ноќи
Цените се изразени во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Дополнителен попуст од  -10% за резервации со 4-6 ноќевања
Дополнителен попуст од -15% за 7 или повеќе ноќевања

Во цената е вклучено:
• Сместување во двокреветна класична или двокреветна премиум соба,
• Полупансион (појадок и вечера), * во Сезона Ц (задолжителна доплата) за неограничен пијалок за време на вечерата 3 € по лице на ден
• Бесплатен влез во базените на "Water planet" во Терме Тухељ,
• 1 x бесплатен влез во "Sauna world" (класични соби)
• Неограничен влез во "Sauna World" (премиум соби)
• Бесплатен влез во базените на Велнес центарот Термалија и Термалниот парк Аквалуна во Терме Олимија
• бањарка и дополнителна крпа,
• Воден аеробик, утрински вежби,
• Бесплатен влез во фитнес центарот,
• Дневна програма исполнета со спортски активности, културни настани и забава,
• Програма за анимација во „мини клуб“ за деца,
• Бесплатен Wi-FI интернет

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,35 € по лице на ден
- Доплата за полн паснион 
13 € по лице на ден
- Влез во сауна 13 € по лице на ден

- Доплата за еднокреветна соба 29 € на ден (Премиум соби)
- Доплата за еднокреветна соба 19 € на ден (Класик соби)
- Задолжителна доплата во Сезона "Ц" за неограничен пијалок за време на вечерата 3 € по лице на ден


Попусти и доплати:
- Трето лице во дополнително легло -15%,
- Бесплатно сместување за деца на возраст до 4,99 години со двајца возрасни
- Попуст -50% за деца од 4,99 до 11,99 години на дополнително легло
- Попуст -30% за деца на возраст од 4,99 до 11,99 години во сопствен кревет