Hотел Unique e модерен и урбан хотел е сместен во срцето на градот Охрид. Локацијата на хотелот е една од поволностите што го одделува од останатите хотели во регионот. Сместен на брегот на Охридското Езеро, во близина на мостот Билјанини Извори, хотелот ви нуди природна средина, но само неколку минути оддалечен од центарот на градот. Луксузниот амбиент, како и уникатноста и смелоста на хотелот е нешто што веднаш ќе го забележите. Хотелот располага со 130 пространи и луксузно уредени соби, кои се уникатно опремени. Сите соби имаат балкони, ТВ, телефон, сателитски канали, сеф, клима, греење, минибар, купатила и бесплатен WiFi. Нивниот топол и модерен ентериер зрачи со пријатен амбиент за релаксирачки престој како и за дружење.

ЦЕНОВНИК ЗА 2023 ГОДИНА

ХОТЕЛ UNIQUE 4* 01.01.2023 - 30.04.2023
01.11.2023 - 31.12.2023
01.05.2023 - 30.06.2023
01.09.2023 - 30.10
.2023
01.07.2023 - 31.08.2023
Еднокреветна соба72 €78 €85 €
Двокреветна соба48 €52 €58 €
Трокреветна соба.45.€48 €54 €
Четворокреветна соба41 €44 €48 €
Фамилијарен (suite)
(минимум 4 особи)
60 €60 €72 €
Мастер (suite)
(минимум 4 особи)
64 €64 €72 €
  • Цените понудени во табелата се по лице за ноќевање со појадок, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
  • Деца до 6 години - 100% попуст
  • Деца од 6 до 12 години - 50% попуст
  • Доплата за вечера 15 евра за возрасни и 8 евра за деца (6-12 години)