TOSCA BEACH **** - KAVALA

Локација: Поставен на идилична локација во пријатно опкружување, во идилична борова шума, на 6 км од центарот на градот, на приватна песочна плажа, со комфорни соби, ресторани, бар, детски клуб, интернет и високото ниво на услуга, Tоsca Beach Hotel е идеален избор за семеен одмор и искуството што го чекавте.. Хотелот е реновиран 2016 год., а новитет е услуга на база Ултра се вклучено, како и аннимација за гостите. Вкупно има 100 соби.
Сместување: Овој хотел е со ултра се-инклузивно и нуди ново реновирано сместување во стил на бунгалов за парови и семејства до 4 лица. Вклучува добро опремени соби, апартмани и апартмани со поглед на море. Сместувањето е погодно и за гости со посебни потреби. Има соби приспособени за пристап до инвалидска количка.
Содржини: 2 ресторани, бар на плажа, паркинг, мини-маркет, теретана, бесплатен бежичен интернет и на плажа, спа центар, бесплатни лежалки, пешкири за плажа со депозит, детско игралиште, анимација. Собите се опремени со: клима, мини бар /сокови, вода и пиво се дополнуваат секојдневно, бесплатно/, TV со сателитски канали, фен, сеф, сет за кафе/чај, балкон, телефон, бежичен интернет.
Услуга: HB (полупансион) AI (се вклучено)

ЦЕНОВНИК - ЛЕТО 2023

Цените се дадени по лице или по соба / на ден, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд.

Попусти и промоции за рана резервација:
- За резервација направена помеѓу 01.09.22 и 31.12.22, следува 37% попуст за целосна уплата до 05.01.23!
- За резервација направена помеѓу 01.09.22 и 31.01.23, следува 30% попуст.
- За резервација направена помеѓу 01.02.23 и 28.02.23, следува 25% попуст.
- За резервација направена помеѓу 01.03.23 и 31.03.23, следува 20% попуст.
- За резервација направена помеѓу 01.04.23 и 30.04.23, следува 10% попуст.
- За резервација направена помеѓу 22.11.22 и 27.11.22, следува 5% попуст.

Дозволен број на лица по тип на соба:
сместувањеминимуммаксимум
Double room bunk beds Sea View2 возрасни2 возрасни + 2 деца до 11.99г
Single room Sea View1 возрасен1 возрасен + 1 дете до 11.99г
Double room front Sea View2 возрасни3 возрасни + 1 дете до 11.99 г
Double room Sea View2 возрасни3 возрасни + 1 дете до 11.99г
Suite front Sea View2 возрасни4 возрасни + 2 деца до 11.99г
Family apartment Sea View2 возрасни4 возрасни + 2 деца до 11.99г

Услови за откажување или промена на резервација:
-30% од сумата на резервацијата ќе биде наплатена за отказ на резервација примен од 14 до 7 дена пред пристигнување.
-50% од сумата на резервацијата ќе биде наплатена за отказ на резервација примен од 6 до 2 дена пред пристигнување.
-100% од сумата на резервацијата ќе биде наплатена за отказ на резервација примен 1 ден пред пристигнување  или доколку не се појавите.