Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк “Маврово”, Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје.

Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување за сите кои за прв пат го посетуваат. Одличната локација и опкружување (1400м надморска висина), просторните соби, стилскиот дизајн како и големиот СПА центар, ќе придонесат Вашиот престој во Хотел Радика да биде незаборавен.


СЕЗОНСКИ ЦЕНИ 2023

ХОТЕЛ РАДИКА 5*
Валидни цени за период 06.03.2023-01.06.2023
 
BB (ноќевање со појадок)
петок-недела
BB (ноќевање со појадок)
понеделник-четврток
Супериор соба49 €39 €
Јуниор 59 €49 €
Апартман и дуплекс апартман69 €59 €
  • Цените во табелата се понудени по лице за ноќевање со појадок, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
  • Деца до 6 години гратис во соба со 2 возрасни
  • Деца до 6-12 години  во соба со 2 возрасни доплаќаат 30 евра за ноќевање
  • Трето возрасно лице доплаќа 35 евра за ноќевање
