Попова Кула е уникатен комплекс кој опфаќа винарија, стилизиран хотел со 33 соби, ресторан со прекрасна тераса и летен отворен дел, детско игралиште и широк двор, автокамп и продавница за вино и подароци. Самата локација плени со своето прекрасно опкружување но и со фантастичниот поглед. Ова е едно од најубавите места за различни настани како што се свадби на отворено, забави, тим-билдинг, семинари и конгреси. Нашиот тим од професионалци ќе се потруди вашиот престој кај нас да биде ваша најсподелувана убава приказна.

ДОЧЕК НА НОВА 2024 ГОДИНА ВО ПОПОВА КУЛА

Специјален новогодишен пакет аранжман со три ноќевања за две лица!  
 • Цена за двајца во двокреветна соба - 500€
 • Цена за двајца во апартмани со џакузи и 2 соби(посебни)- 580€
 • Цена за двајца во апартман- 540€
 • Цена на двајца во двокреветна без балкон- 485€
 • Цена на трет возрасен е 210 €.
 • Деца до 6 години – бесплатно
 • Деца до 12 години- 50% од цената на возрасен

Програма на аранжманот:

1 ден (30.12.2023,Сабота)
Пристигнување на гостите во попладневните-приквечерните часови.
Организирана вечер со специјално мени и музика во живо.
Мени: 
Пијалок (чаша вино за добродојде), предјадење, салата, главно јадење, десерт.

2 ден (31.12.2023,Недела)
08:00-10:00 - Доручек
20:00- 1:00 – Новгодишна вечера со музика во живо и специјално мени
(во менито е вклучен еден пијалок за добредојде, салата, ладно предјадење, главно јадење, десерт)

3 ден (01.01.2024,Понеделник)
09:00-10:30 – Доручек
12:00-15:00 - Прошетка- лесно пешачење покрај прекрасниот брег на река Дошница со водич (факултативно)
17:00-18:00 – Винска тура (прошетка на гостите во прoизводствениот дел на винаријата каде што би ги запознале како се прави високо квалитетно вино и што е потребно како суровина да се направи истото, како и кратка историја за Попова Кула и регионот) Винарска Визба Попова Кула
20:00- 1:00 -Организирана вечер со специјално мени и музика во живо
Мени: Пијалок (чаша вино за добродојде), предјадење, салата, главно јадење, десерт

4 ден (02.01.2024,Понеделник)
10:00-10:30 – Одјава од хотелот

ЦЕНОВНИК ЗА 2023

ХОТЕЛ ПОПОВА КУЛА
BB (ноќевање со појадок)
минимум 2 лица
 
Еднокреветна соба60 €
Двокреветна соба40€
Апартмани со џакузи60 €
Апартмани Картошија65 €
Апартмани Станушина50 €
 • Цените понудени во табелата се по лице за ден за услуга ноќевање со појадок

 • Деца до 5 години – бесплатно

 • Деца од 6-12 години – доплата 12 евра

 • Деца од 13-18 години – доплата 18 евра

 • Над 18години - доплата од 24евра