ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА 4* Охрид

 
 ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА се наоѓа на самиот кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица и 10 км  од охридскиот интернационален аеродром.
Капацитет. Хотелот располага со 39 двокреветни соби,ресторан со 220 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери. Стандарди. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловскапрограма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија,туш кабини во купатилата 24 часа рецепција со целосна опрема . Услуги.Основната услуга е на база на ноќевање со појадок. Појадокот е бифе маса со интернационална храна.Собен сервис возможен додека работи ресторанот 08.оо-22.оо ч.Сервис перење-пеглање ист ден

ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА 4* ОХРИД

ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА 4*3BB4 BB
Еднокреветна соба315 €390 €
Двокреветна соба247 €297 €
Новогодишна понуда за престој во период 31/12.2022-03/01/23
  • Цените  во табелите се дадени по лице за пакет аражман 
  • 31.12.2022 - Свечена вечера со богато мени, шведска маса, еден (1) пијалок, музика во живо.
  • 01.01.2023 - Реприза на Нова Година со богато мени, шведска маса, еден (1) пијалок, музика во живо. 
  • Деца до 6 години - 100% попуст;
  • Деца од 6 до 12 години - 30% попуст;
  • ** Цена само за дочек на Нова Година - Свечена вечера со богато мени, шведска маса, еден (1) пијалок, музика во живо = 3355 ден. ( 55 евра).
  • ** Цена само за Реприза на Нова Година - вечера со богато мени, шведска маса, еден (1) пијалок, музика во живо = 2135 ден. (35 евра).

ЦЕНОВНИК ЗА 2023 ГОДИНА

ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА 4*15.06.2023-14.10.2023
24.12.2023-10.01.2023
15.10.2023-23.12.2023
11.01.2023-14.06.2023
Еднокреветна соба79,9 €63,9 €
Двокреветна соба48,8 €42,8 €
  • Цените  во табелите се дадени по лице за ноќевање со појадок
  • Деца до 6 години - 100% попуст;
  • Деца од 6 до 12 години - 30% попуст
