Хотелот Монтана има одлична локација со уникатен поглед на градот Крушево од едната страна и прекрасна шума од другата страна. Хотел  располага со 77 соби. Сместување опремено да го задоволи современиот патник со климатизирани соби, кабловска телевизија и звучно изолирани прозорци, заедно со поглед на градот. Гостите можат да користат фен, капи за туширање и крпи. Во ресторанот се служи избор на вкусни меѓународни специјалитети. Во барот, можете да изберете од низа топли и ладни пијалоци. Хотелот нуди теретана, како и спа салон за да уживате во вашиот престој. За гостите со активен животен стил има и скијање на снег, пинг-понг и возење велосипед.​

ЦЕНОВНИК ЗА 2023 ГОДИНА

ХОТЕЛ МОНТАНА 4*
Крушево
 01.01.2023 - 31.03.2023
01.11.2023 - 28.12.2023
01.04.2023 - 31.05.2023
01.10.2023 - 30.10
.2023
01.06.2023 - 30.09.2023
Еднокреветна соба37 € € €
Двокреветна соба 28 € €
Трокреветна соба27 € € €
Четвотокреветна соба24 € € €
  • Цените понудени во табелата се по лице за ноќевање со појадок, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
  • Деца до 2 години - 100% попуст
  • Деца од 3 до 6 години - 50% попуст
  • Деца од 3 до 30години - 20% попуст
  • Доплата за вечера 11 евра