Хотелот Миа Маврово се наоѓа на живописно место на планинските падини на планината Бистра – ливади, пасишта и огромни шуми кои се наоѓаат во границите на Националниот парк Маврово,со поглед кон Мавровското Езеро од над 1200 метри надморска височина.
Непосредно  на дофат на врвните терени за алпско скијање во Македонија и на само неколку минути од популарниот археолошки локалитет и природните чуда, како што се вековните манастири, водопадите и кристално чистите езерски места.
Овој хотел постои од 1963 година, обезбедувајќи луксузно сместување, вкупно 30 соби.

ЦЕНОВНИК ЗА 2023 ГОДИНА

ХОТЕЛ "MIA'S FAVORITE" 01.12.2023 - 31.03.2023
(зимска сезона)

 
01.04.2023 - 30.11.2023
(летна сезона)

 
Стандардна соба45€30 €
Стандард двокреветна соба
(со балкон)
51 €34 €
Премиум двокреветна соба56,5 37,5 €
Фамилијарен (suite)68 €45 €
Фамилијарен (sport suite)
 
51 €34 €
Комфорт
(поглед на езеро)
45 €/
Премиум
(поглед на езеро)
56,5 /
 • Цените понудени во табелата се по лице за ноќевање со појадок , со вклучени туристичка такса и ДДВ;
 • 1 дете  до 12 години - 100% попуст  во соба со  две возрасни лица
 • 2 дете до 12 години  доплаќа 15 евра во соба со  две возрасни лица
 • Семејства со мали деца можат да бидат сместени во Премиум соби со брачен лежај и дополнителна софа (по потреба, може да се постави и бебешко креветче);
 • Семејства со поголеми деца, како и 3ца или 4ца возрасни можат да бидат сместени во Фамилијарни апартмани;
 • За дополнителен оброк (ручек/вечера) цената е 18еур по лице на лимитирано мени (супа, салата, главно јадење, десерт) и еден безалкохолен пијалок;
 • Во склоп на хотелот има ресторан, работи À la carte до 23:00 часот.
 • Бесплатен WI-FI во собата и јавниот простор
 • ТВ во собата (NETFLIX)
 • Бесплатен паркинг ( хотел нуди бесплатен паркинг простор за Хотелот гости, во зависност од достапноста)
 • Дополнителен сет за кафе/чај во собата
 • Пријавување од: 14:00 часот /Одјавување до 10:00 часот
 • 1 час/ден бесплатна СПА сесија (проверете ја достапноста на рецепција, валидно само зимска сезона)
 • Доплата од 5 евра за секое домашно милениче (до 12 кг)