ХОТЕЛ МЕТРОПОЛ 4* И ХОТЕЛ БЕЛВИ 4*

 
Хотелите Метропол 4* и Белви 4* се наоѓаат меѓу брегот на Охридското езеро и зелената шума на Националниот Парк Галичица. Со својата местоположба ви нудат прекрасна глетка на езерото и планината. Хотелите се на само 6 км одалечени од Охрид и се комплетно реновирани во 2019 година.

ЦЕНОВНИК ЗА ЛЕТНА СЕЗОНА 2023

BELLEVUE 4*
METROPOL 4
*
01.05.2023-30.06.202310.07.2023-30.08.2023
ПОНЕДЕЛНИК -ЧЕТВРТОК
10.07.2023-30.08.2023
ВИКЕНД
ЕДНОКРЕВЕТНА
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
56€58€62€
ЕДНОКРЕВЕТНА
ПОЛУ ПАНСИОН
62€64€68€
ДВОКРЕВЕТНА
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
80€85€92€
ДВОКРЕВЕТНА
ПОЛУ ПАНСИОН
92€97€104€
 ТРОКРЕВЕТНА
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
109€114€124€
 ТРОКРЕВЕТНА
ПОЛУ ПАНСИОН
124€129€139€
ФАМИЛИЈАРЕН АПП
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
170€177€177€
ФАМИЛИЈАРЕН АПП
ПОЛУ ПАНСИОН
 
180€197€197€
  • Понудените цени се по соба по ноќ, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
  • Користењето на лежалките на плажа и на базен не е вклучено во цената.
  • Цените се валидни за престој од мин. 2 ноќи; за престој од една ноќ се доплаќа по 5 Евра од лице;
  • За престој од 6 или повеќе ноќевања се одобрува 5% попуст.
  • Гаранција за соба со поглед на езеро се доплаќа 5 Евра на ден;
  • 1 Дете 0 - 6 год, (во постоечки кревет, покрај две лица што плаќаат) спие без доплата;
  • 1 Дете 0 - 10 години на трет кревет (покрај две лица што плаќаат) добива попуст од 50%;
