Хотелот Макпетрол е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Недалеку е од Градот Струга и на десетина километри од Охридскиот аеродром. Располага со сопствен паркинг, сопствена песочна плажа, базени и рекреативни спортски терени.Хотелот располага со 46 двокреветни соби и три апартмани. Сите соби се климатизирани, со тоалет, телефон, мини бар, сателитска ТВ и тераса со поглед кон Охридското Езеро.. Во апартманите има и џакузи, мини бар, мини кујна и приклучок за интернет.

ЦЕНОВНИК ЗА 2023 ГОДИНА

ХОТЕЛ МАКПЕТРОЛ 4*
Струга
Услуга
BB
Услуга
HB
Двокреветна соба35 €44 €
Еднокреветна соба 40 €49 €
Апартман 
(2 лица)
41 €50 €
Џуниор суит
(2 лица)
39 €48 €
Џуниор суит
(1 лица)
47 €56 €
  • Цените понудени во табелата се по лице за ноќевање со појадок/ појадок со вечера, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
  • Деца до 7 години - 100% попуст
  • Попуст за користење трето легло -30%
  • Доплата за полн псансион 15  евра за возрасни
  • За престој од 6 и повеќе ночи се пресметува -10% попуст