HOTEL KAMENA *** Пампорово

Хотел Камена се наоѓа во централниот дел на туристичкиот комплекс Пампорово и работи во текот на целата година. Организиран е како семеен хотел со 3* кој со внимание е посветен на желбите на своите посетители. 
Содржини - хотелот има 3 спрата, ресторан со капацитет од 80 седишта, таверна со камин - 80 седишта, конференциска сала, лоби со шармантен поглед на планина, рецепција, детско катче, сауна, парна бања, соба за масажа, теретана, билијард, ски шкафчиња, сеф на рецепција, WI-FI, парно.
Капацитет на сместување - сместувачкиот капацитет се состои од 24 двокреветни соби, 10 трокреветни соби, 2 семејни соби, 3 големи семејни соби, 3 луксузни студија со капацитет на сместување на 100 лица.
Спецификација на содржини на соби - сите соби имаат ТВ, минибар, гардеробер, тепих, сопствен тоалет со туш, WI-FI.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

HB (полупансион) од 29 € по лице
За пресtој во термин 01.12-23.12.2022 & 03.01-20.01.2023
Минимален престој - 2 ноќевања
Цените се изразени во €, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд
Во цената е вклучено:
 • Појадок и вечера
 • Користење на теретана, сауна, парна бања (со претходно барање)
 • Интеренет
 • Ски гардеробер за складирање на соптвена ски опрема
 • Закажан трансфер до и од ски - лифт станицата Малина
 • Паркинг (ограничени места)
Важни напомени:
 • Еднокреветно сместување - со доплата +50% на цената за возрасен
 • Деца од 7 г. - 11,99 г. на помошен кревет - од вечер
 • Возрасен на помошен кревет доплаќа 80% за ноќевање од цената за возрасен
 • Со претходно барање може да се обезбеди бебешко креветче (доплата - на ден)
 • За минимум 20 гости, појадокот и вечерата се на бифе маса
 • Посочените цени не важат за божиќни и новогодишни празници

На располагање на гостите:
 • Бесплатен WI-FI низ целиот хотел
 • Бесплатен паркинг
 • Ресторан отворен цел ден со богато мени како и промотивни пакети вклучени во цената на ноќевањето
 • Таверна со капацитет до 100 лица, со камин и музика во живо (во одредени денови), погодна и за приватни забави
 • VIP сала со 16 седишта за клиенти со префинет вкус (за индивидуална употреба, опремена со луксузен прибор и садови, личен келнер)
 • Лоби бар со панормаски прозори, кожни софи и билијард
 • Места за релаксација: фитнес, парна бања, масажа и сауна (достапна за индивидуална употреба на претходно барање)
 • Детско катче за тивки игри и креативни активности со аниматор (со плаќање, за одредени периоди)
 • Можност за ангажирање на индивидуален аниматор и/или ски инструктор за деца - цел ден (со претходен договор)

За љубители на зимски спортови:
 • Бесплатен превоз до и од падините
 • Ски гардероба
 • Можност за купување на ски карти по повластени цени

Дополнителни активности надвор од зимска сезона:
 • Планинарење со искусен водич
 • ATV за користење од гости на хотелот (со доплата)

Опис на сместувачки капацитети

Двокреветни соби 2+1: 2 посебни кревети кои можат да се спојат како спална соба, во некои соби има продолжена фотеља која може да се користи за спиење на 1 дете до 11,99 години, ТВ, минибар, гардеробер, тоалет и туш, тепих, WI-FI. Некои од двокреветните соби имаат тераси.
Трокреветни соби 3+0: 3 главни кревети од кои 2 можат да се комбинираат како спална соба, ТВ, минибар, гардеробер, тоалет и туш, тепих, WI-FI.
Семејни соби 2+1: 2 санитарни простории - 1 бања со када или туш кабина и 1 тоалет. 1 спална соба со кревет и тросед кој може да користи за спиење на 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен, ТВ, минибар, гардеробер, тепих, WI-FI.
Големи семејни соби 3+1: 1 спална соба и 1 единечен кревет, софа кревет кој може да се користи за спиење на 2 деца до 11,99 години или на 1 возрасен, ТВ, минибар, гардеробер, приватна бања со туш кабина, тепих, WI-FI.
Студија Лукс 3+1: 2 соби со свод помеѓу нив кои не се одвоени со врата, 1 брачен кревет и 1 единечен кревет, софа кревет што може да се користи за спиење на 2 деца до 11,99 години или на 1 возрасен, тапациран мебел, ТВ, минибар, гардеробер, теих, тоалет и туш, WI-FI. Бањите се опремени со хидромасажни кади.