HOTEL FONTANA **** Врњачка Бања

Опис:Хотел Фонтана се наоѓа во Врњачка Бања, блиску до Врњачка река, прекрасниот парк и шеталиштето.На гостите им е на располагање ресторан, кафуле и лоби бар, потоа сала за конференции и модерен Wellness & Spa центар. Гостите на хотелот можат да ги користат спа центарот 3 часа на ден.Околината на хотелот Фонтана е погодна за возење велосипед, кој можете да го изнајмите во хотелот.
СОДРЖИНА:рецепција, лоби бар, главен ресторан, a la carte ресторан, конференциска сала, велнес и спа центар, фитнес центар, лифт, wi-fi интернет, паркинг
Сместување:хотелот располага со 212 сместувачки единици, од кои 175 соби и 37 апартмани од кои некои се приспособени за лица со посебни потреби.. Сите се опремени со бања, крпи, фен, мини-бар, електричен чајник, клима, сеф, телефон, ТВ, балкон.

Цените се валидни за престој во период 03.01.2022 - 30.04.2022 и 01.10-25.12.2022 
SUPERIOR Услуга Цена
Superior DBL/TWIN (1/2) ВВ 41 €
Queen room (1/1) ВВ 62 €
Цените се дадени по лице на ден, ноќевање со појадок
APARTMANI Услуга 1/2 1/1
Suite(junior, со балкон и апартман со 1 спална) ВВ 56 € 107 €
Premier Suite ВВ 66 € 127 €
Wellness Suit ВВ 79 € 152 €
Цените се дадени по лице на ден, ноќевање со појадок
Цените се валидни за престој во период 01.05.2022 - 30.09.2022
SUPERIOR Услуга Цена
Superior DBL/TWIN (1/2) ВВ 45 €
Queen room (1/1) ВВ 70 €
Цените се дадени по лице на ден, ноќевање со појадок
APARTMANI Услуга 1/2 1/1
Suite(junior, со балкон и апартман со 1 спална) ВВ 60 € 115 €
Premier Suite ВВ 70 € 135 €
Wellness Suit ВВ 83 € 162 €
Цените се дадени по лице на ден, ноќевање со појадок
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Доплата за вечера 7€ по лице на ден за возрасен и деца
- Доплата од 
11€ од ден за секоја следна особа во апартман 
- Деца до 7 год. - Бесплатно, во кревет со возрасен
- Деца од 7-12 год. доплата 11€ од ден за услуга ноќевање со појадок
- Туристичка такса и осигурување 1.5€ од ден за возрасен и деца
- Доплата за паркинг 400 динари од ден. За престој од 5 или повеќе ноќевања паркингот е бесплатен.