HOTEL BREZA **** TERME OLIMIA

Локација:Хотел Бреза се наоѓа во малото гратче Подчетртек, опкружен со бујна вегетација.
Сместување: Сите сиби се опремени со LCD телевизор, клима, сеф, мини бар, бања со туш или када, без тераса/или со тераса, бесплатен Wi-Fi; поглед на шума /или кон базен.
Содржина: Хотелот располага со термални базени. Поврзан е со подземен коридор со Wellness Orhidelia, Family Wellness Termalija и центарот Spa Armonia во Wellness Hotel Sotelia **** s.Ресторан со шведска маса, аперитив бар со тераса. Бесплатен WI-FI интернет пристап.
Тениско игралиште, терен за голф (во рок од 3 км), риболов, билијард, пинг-понг, пикадо, пешачење, велосипедизам, куглање, јавање коњи, мини-голф, сауна, фитнес центар, солариум, спа и велнес, масажи, хидромасажа, турска / парна бања, затворен базен (цела година), топли извори, изнајмување велосипеди, казино, библиотека, игралиште, тим за анимација, ноќен клуб... 
Бесплатен хотелски паркинг е достапен (резервација не е потребна).

ЦЕНОВНИК 2022 (02.01. - 31.12.2022)


Цените се дадени по лице по ноќевање, минимум престој е 2 ноќи
Цените се изразени во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Дополнителен попуст од  -10% за резервации со 4-6 ноќевања
Дополнителен попуст од -15% за 7 или повеќе ноќевања

Во цената е вклучено:
• полупансион со специјално Olimia buffe и сместување во соба со балкон и клима
• дневно свежо овошје и шише со термална вода во соба
• бесплатен влез во базените на Wellness центарот Termalija RELAX, Термалниот парк Аквалуна и Терме Тухељ
• бесплатен влез во сауна во Термалија
• бањарка и дополнителен пешкир
• аеробик во вода, утринска гимнастика, користење на фитнес сала
• дневна програма исполнета со спортски активности, содржини за забава, мини-клуб за деца со програм за анимација
• Дополнителни содржини: Qi gong & Tai Chi, шест лековити звучни вибрации, "олимското сонце", нордиско одење, забавна јога и останати содржини од програмот за анимација
• ноќно користење во Велнес центарот Термалија – во петок и сабота
• бесплатен WIFI интернет

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 2,50 € по лице на ден
- Доплата за еднокреветна соба 25 € на ден
- Доплата за полн пансион 15 € по лице на ден

Доплата за w
ellness пакети:
Wellness Orhidelia
- Во текот на работните денови (понеделник – четврток) 20 € по лице на ден (2 влеза дневно)
- За време на викенди (петок-недела) и празници 29 € по лице на ден (2 влеза на ден)
- Влез во Termalia Family Fun 12 € по лице на ден (петок-недела)
- Влез во Termalia Family Fun 10 € по лице на ден (понеделник - четврток)

Попусти и доплати:
- Трето лице во дополнително легло -15%,
- Бесплатно сместување за деца на возраст до 4,99 години со двајца возрасни
- Попуст -50% за деца од 4,99 до 11,99 години на дополнително легло
- Попуст -30% за деца на возраст од 4,99 до 11,99 години во сопствен кревет