Хотел Белведере e сместен во боровата шума на населбата Св.Стефан, на 4 км од Охрид и 100 м од езерската цена,Хотелот нуди широк спектар на услуги и удобности уживајќи во прекрасниот поглед на Охридското езеро. Со својот совршен баланс помеѓу класичната елеганција и модерните удобности, хотелот со четири ѕвездички Белведере нуди 89 ново уредени соби, две сали за семинари,еден модерен хотелски ресторан и два традиционални ресторани во центарот на градот Охрид, пијано лоби бар, антикварница, сопствена паркинг.

ЦЕНОВНИК ЗА 2023 ГОДИНА

ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ 4* 01.01.2023 - 31.03.2023
01.11.2023 - 31.12.2023
01.04.2023 - 30.06.2023
01.09.2023 - 30.10
.2023
01.07.2023 - 31.08.2023
Еднокреветна соба45 €50 €55 €
Двокреветна соба28 €31 €34 €
Трокреветна соба28 €31 €34 €
Студио 
(минимум 3 лица)
33 €36 €39 €
Апартман (suite)
(минимум 3 особи)
38 €42 €46 €
Апартман (suite)
(минимум 4 особи)
34 €37 €40 €
  • Цените понудени во табелата се по лице за ноќевање со појадок, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
  • Деца до 5 години - 100% попуст
  • Деца од 5 до 10 години - 50% попуст
  • Доплата за вечера 9 евра за возрасни