GUESTHOUSE JUNIOR ** Брзече, Копаоник

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичкит центар Брзече, на висина од 1070м, на планината Копаоник.
Сместување: 7 типови на сместување со вкупно 71 соба.
Услуга: НВ (појадок и вечера)
Содржини: спа центар, мал базен со димензии 2х4м, сауна, 2 џакузи, 2 амами, соба за масажа, соблекувални.
Останати содржини: ресторан "Four Seasons" со капацитет до 300 гости, A la carte ресторан "Kichen & bar" со капацитет до 115 гости, конференциска сала, приватен паркинг со видео надзор, фитнес центар, спортски игралишта и содржини.

ЦЕНОВНИК ЗА ЗИМА 2023/2024


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Сместување на услуга ноќевање со појадок (BB) - на шведска маса

  ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Туристичка такса за возрасни 1 € / ден, деца 7-15 години 0,5 € / ден
   
УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
 • Прво дете на возраст од 0-6 години, на заеднички кревет со двајца возрасни, престојува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 0-6 години и дете на возраст од 7-11 години, плаќаат 16,50 € на ден за BB (во придружба на двајца возрасни)
   
СПЕЦИЈАЛНИ ХОТЕЛИ ПОНУДИ:
 •  JUNIOR Ski Academy / 5 дена за деца 302 EUR / 09-17h / ски школа, опрема, ручек, анимација / на возраст од 5-11 години
 • СПА центар / - 25% попуст за уплата за користење при резервација
УСЛОВИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА:
 • Цените се изразени во €, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд
 • При резервација потребна е уплата на минимум 30% (50% за рана резервација) во моментот на правење на резервацијата.
 • Останатиот износ од аранжманот потребно е да се доплати до 15 дена пред пристигнување.
* Во случај на непочитување на рокот, хотелот го задржува правото да ја откаже резервацијата.

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:
 • Откажување на резервација може да се направи само со доставен записник за отказ или во писмена форма.
 • Надоместокот за откажување ќе се наплати согласно датумот наведен во писменото откажување според следните услови:
- 5% од вкупниот износ ќе се наплати за отказ до 45 дена пред почетокот на аранжманот
- 10% од вкупниот износ ќе се наплати
за отказ во период од 44 до 30 дена пред почетокот на аранжманот
- 20 % од вкупниот износ ќе се наплати
за отказ во период од 29 до 20 дена пред почетокот на аранжманот
- 40 % од вкупниот износ ќе се наплати
за отказ во период од 19 до 15 дена пред почетокот на аранжманот
- 80 % од вкупната сума ќе се наплати 
за отказ во период од 14 до 10 дена пред почетокот на аранжманот
- 90 % од вкупниот износ ќе се наплати
за отказ во период од 9 до 6 дена пред почетокот на аранжманот
- 100% од вкупниот износ ќе се наплати
за отказ во период од 5 до 0 дена пред почетокот на аранжманот или ако гостинот не се појави на денот на пријавување.
 • Хотелот го задржува правото да го наплати целосниот износ доколку гостинот го напушти хотелот пред терминот на одјавување.
ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ:

"Economy room" (17 м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар, бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 2 лица.
"Standard room" (22 - 27 м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар,бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 3 лица.
"Family room" (42м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар,бања (туш, фен, огледало).
* Капацитет за сместување до 4 лица.
"Friends room" (41 м2): ТВ, сеф, телефон, кабелски и безжичен интернет, мини бар,бања (туш, фен, огледало).

* Капацитет за сместување до 5 лица.