Луксузна дестинација створена за уживање!


Еден ден во Дубаи се памети цел живот. 
Градот на иднината, вештачките острови, највисоката зграда на светот и скијањето среде пустина ве повикуваат во Дубаи
ПАКЕТ ЦЕНИ ЗА ИНДИВИДУАЛНИ ПАТУВАЊА ВО МЕСЕЦ МАРТ 2022

Хотели

Кат.

Место

Соби

Услуга

4 ноќи

5 ноќи

6 ноќи

CITYMAX HOTEL

***

Bur Dubai

DBL standard

BB

529 €

569 €

609 €

CITYMAX HOTEL 

***

Al Barsha

DBL standard

BB

599 €

649 €

698 €

IBIS STYLES HOTEL JUMEIRAH DUBAI

***

Dubai

DBL standard

BB

618 €

676 €

734 €

ROSE RAYHAAN ROTANA

****

Sheikh Zayed Dubai

Classik 

BB

682 €

756 €

830 €

MARINA BYBLOS

****

Dubai Marina

DBL standard

BB

654 €

721 €

788 €

METROPOLITAN HOTEL DUBAI

****

Sheikh Zayed Dubai

Deluxe room

BB

710 €

791 €

872 €

CROWNE PLAZA JUMEIRAH DUBAI

*****

Jumeirah

DBL standard

BB

670 €

741 €

812 €

HYATT REGENCY DUBAI

*****

Deira

King

BB

742 €

831 €

920 €

ALOFT PALM JUMEIRAH

*****

Palm

Aloft Twin 

BB

810 €

916 €

1022 €


Цените се дадени по лице за пакет аранжман во двокреветна соба
Цените се изразени во ЕUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR=62 MKD)


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
1 ден                        Скопје-Истанбул-Дубаи
Полетување од Скопје, авионски лет преку Истанбул. Слетување во Дубаи. Трансфер до хотелот и сместување.Ноќевање.
 
2 ден до 3/4/7 ден    Дубаи
Престој во избраниот хотел на база на ноќевање со појадок, слободно време за индивидуални активности и одмор.
 
4/5/8 ден                   Дубаи-Истанбул-Скопје 
Трансфер до аеродром во раните утрински часови. Полетување од Дубаи, лет преку Истанбул, слетување во Скопје.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Авионски превоз на релација  Скопје - Истанбул - Дубаи - Истанбул - Скопје 
- Трансфери во Дубаи: аеродром - хотел - аеродром 
- Сместување во одбраниот хотел  на 4/5/6 ноќевања со појадок
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Туристичка виза за ОАЕ 85 € (потребни документи: скениран пасош, валидност на истиот најмалку 6 местеци од датумот на враќањето)
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци
- Туристичка такса ( се наплатува во хотел, по соба од ноќевање :
20 AED во хотели 5*/ 15 AED во хотели 4*/ 10 AED во хотели 3*)

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Деца од 0-2 год. немаат место во авионот добиваат попуст на хотелското сместување според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
- Деца од 2-12 год. плаќаат за авио билет  (износот е променлив)  со седиште во авион,  добиваат попуст на хотелското сместување според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата) - Трето возрасно лице плаќа авионски билет (износот е променлив) добива попуст на хотелското сместување според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
- Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
НАПОМЕНИ:
Цените зависат од моменталната расположливост места на aвио компанијата, како и расположливоста на хотелите
Цената може да биде променета без претходна најава, промена на цените од страна на хотелите или промена на курсот при размена на валути USD/EUR.