HOTEL BUKET **** ЗЛАТИБОР

Локација: Хотел Букет се наоѓа во тивок дел од планината Златибор. Оддалечен е само 300 метри од плоштадот. Ски-лифтот Торник е оддалечен 10 км.
Сместување: има вкупно 25 апартмани и 20 соби. Секоја соба има бања, фен, телефон, ТВ, мини бар, сеф, клима уред, бањарка и wi fi интернет. Апартманите имаат спална соба и дневна соба.
Содржини: Покрај ресторанот, хотелот има лоби бар, конгресна сала и игротека, велнес и спа центар кој се протега на 800 м2. Како дел од велнес и спа центар, гостите имаат на располагање базен, базен со солена вода, џакузи, финска и био сауна, парна бања, просторија за солена вода, тепидариуми и простории за масажа. Хотелот Букет е опремен и со модерна спортска сала на површина од 45 м2, со современа опрема потребна за спортски подготовки на врвни екипи.СМЕСТУВАЊЕ - ХОТЕЛСКИ СОБИ

STANDARD 1/2COMFORT 1/2STANDARD 1/1
79 €84 €93,5 €

СМЕСТУВАЊЕ - АПАРТМАНИ

STANDARD 1/3COMFORT 1/3BUKET 1/3
90 €95 €100 €
 • Цените се изразени по лице на ден на услуга полупансион (појадок и вечера)
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд.
 • Вклучено користење на СПА центар (внатрешни базени, хидромасажна када, топли клупи, солена соба, парна бања, финска и био сауна), како и фитнес центар.
 • Цената на услуга ноќевање со појадок се намалува за 6 € по лице.
 • Доплата за дополнително легло 50% од износот.
 • Трето и четврто возрасно лице во апартмани плаќаат 70% од износот.
 • Доплата за еднокреветна соба +70%
 • Избор од јадења (шведска маса) доколку во хотелот престојуваат повеќе од 10 гости. За помал број на гостите се анкетираат со избор на јадења.
   
УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
 • Деца до 7 години во придружба на две возрасни лица се сместуваат бесплатно.
 • Деца на возраст од 7 до 12 години плаќаат доплата од 22 € на ден за услуга ноќевање со појадок, односно 25 € на услуга полупансион.
 • Користење на "baby cot" е бесплатно, на барање.
   
Во цената на аранжманот не е вклучено:
 • Туристичка такса и хотелско осигурување во износ од 1,2 € по лице/ден.
 • За деца од 7 до 15 години туристичката такса изнесува 0,5 € / ден.

• За престој од 5 ноќевања или подолго следува попуст од 10%, додека за престој од 8 ноќевања или подолго следува попуст од 15%.