HOTEL BANJICA *** - СОКОБАЊА

Хотел Бањица е природно здравствено одморалиште лоцирано на левиот брег на реката Моравица во паркот Бањица. Хотелот е изолиран од врева и е одличен за мирен одмор со поглед на реката Моравица и излетничкото место Лептерија. Хотелот располага со: 5 апартмани, 20 двокреветни соби, 70 трокреветни соби (секоја соба има кабловска телевизија, телефон, тераса и безжичен интернет), летна градина, ресторани со поглед на кањонот на реката Моравица, бар со голем избор на коктели, десерти и пијалоци , сала за забава (шах, пикадо, билијард, пинг-понг.), комплетно опремена теретана, оградени и осветлени спортски терени... Под својот покрив Бањица има природен исцелителен фактор и сопствена здравствена услуга, која ги има сите потребни услови за дијагностицирање терапија: болести на респираторниот тракт (бронхитис, астма...), помали нервни заболувања и заболувања на коските и зглобовите (вдишување, капење во термална вода, комплетна физикална терапија...).

НОВОГОДИШЕН АРАНЖМАН 31.12.2022 - 02.01.2023

Аранжман со 2 полни пансиони = 165 € по лице
​Аранжман со 3 полни пансиони = 190 € по лице


Во цената на аранжманот е вклучено:
- Традиционален коктел за добродојде
- Сместување во 1/2 или 1/3 соби
- 2 свечени вечери на 31.12. и 01.01.
- 2 или 3 полни пансиони (појадок, ручек и вечера)
- Неограничено конзумирање на домашни пијалоци во текот на свечената вечера
- Користење на џакузи базен
- "Жива" музика на 31.12.2022

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Деца до 12 год. при сместување во 1/3 и 1/4 тип на соби добиваат -50% попуст на пакетот со свечена вечера
- Деца до 12 год. со основен пансион плаќаат 18 € на ден