HOTEL BALNEA SUPERIOR **** DOLENJSKE TOPLICE

Долењске Топлице е најстариот спа-центар во Европа. Со денешната модерна понуда на бањски, здравствени и други услуги претставуваат атрактивна дестинација за гости кои бараат одмор во природа, со благотворното дејство на термалната вода и бројните велнес услуги.
Велнес центарот Vitarium Spa & Beauty нуди термални базени, бањи, масажи и сауни.

Важност на Понудата до30,12,2023, од21.01.2024 и од 15.02 - 18.02.2024Редовна цена по ноќ по лицеАКЦИСКА Цена по ноќ по лице
Hotel Balnea***** Superior140119
Цените се израсени во евра € по лице на ден и важат за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 мкд

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Ноќевање на услуга полупансион (појадок и вечера)
 • Неограничено користење на термалните базени
 • Неограничен влез во сауна 
 • Рекреативни прошетки, нордиско пешачење, аквафит...
 • Програм со анимации
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi интернет
   

ПОПУСТИ:

 • Прво дете до 11,99 години на дополнително легло престојува бесплатно.
 • Деца до 5,99 години во заеднички кревет со родители, престојуваат бесплатно.
 • -10% попуст за пакет 5-9 ноќевања, -12% попуст за 10 и повеќе ноќевања
   

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Доплата за туристичка такса
 • Доплата за полн пансион 19 € за возрасен/ноќ, 13 € за дете/ноќ.
 • Доплата за еднокреветна соба
   
 • Минимум престој е 2 ноќевања