APARTMANI KRALJEVI ČARDACI - КОПАОНИК

Апартманите Kraljevi Čardaci Spa е комплекс составен од хотел и 409 апартмани, ресторан за пансиони, лоби барови, a la carte ресторан, паб, фитнес центар, фризер,игротека, конгресна сала, продавница и менувачница. 
Комплексот е отворен во јануари 2012 година и се наоѓа во викенд населбата на Копаоник, на главниот пат, 2.5 километри од најблиската жичарница и 5 километри од центарот на Копаоник.


ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2022-23

Цените се израсени во евра € и важат за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 мкд.
 

АКЦИИ И СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 6+1 / 5+2
 • 6+1: за престој од 6 ноќевања, добивате 1 ноќевање ГРАТИС
 • 5+2: за престој од 5 ноќевања, добивате 2 ноќевања ГРАТИС

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Наем (закуп) на избраниот тип на апартман
 • Подготвување на апартмано и завршно чистење
 • Превоз до ски терените 5 патни дневно, во време на работење на жичарата
 •  Користење на ски зоната која се наоѓа на 30 метри оддалеченост од ски терениот "Malo jezero" (покрај него има и паркинг, кој дополнително се доплаќа)
 • Цената на наемот вклучува и ваучер за 15% попуст на цената на дневната карта за користење на содржините од Spa & Wellness центарот кој се простира на 1500 м2 и содржи: затворен базен со џакузи, отворен базен, џакузи на отворено, финска сауна, био сауна, турска бања, амам, солена соба, тепидариум...
  *Дозволен е престој за деца над 12 години.
 • Детската зона која содржи детски базен и содржини за забава
 • Сите гости на Spa & Wellness центарот добиваат баде мантил, пешкир и папучи.

​ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Туристичка такса за престој, за возрасни 1 € по лице на ден, деца (0-7 години) - бесплатно, (7-15 години) - 0,60 € | (се наплатува на рецепција)
 • Хотелско осигурување во износ од 0,20 € по лице на ден, без разлика на возраста. | (се наплатува во рецепција)
 • Доплата за полупансион (појадок и вечера) = 24,5 € на ден за возрасен, 16,5 € на ден за деца 2-11,99 години
 • Доплата за појадок = 8,6 € на ден за возрасен, 6 € на ден за деца 2-11,99 години
 • Доплата за вечера = 15,5 € на ден за возрасен, 10,3 € на ден за деца 2-11,99 години
 • Подземна гаража 10€ по кола на ден (се наплатува на лице место)
 • Доплата за користење на услугите на СПА центарот

  УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ИЛИ ПРОМЕНА НА ДАТУМ:
 • Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација
 • Во зависност од рокот на отказ на аранжманот, се задржуваат следните пенали од вкупниот износ на аранжманот:
  - До 30 дена пред почеток на аранжманот: БЕЗ ПЕНАЛИ
  - Од 29 до 15 дена пред почеток на аранжманот: 30%
  - Од 14 до 8 дена пред почеток на аранжманот: 60%
  - Од 7 до 3 дена пред почеток на аранжманот: 80%
  - Од 3 до 0 дена пред почеток на аранжманот: 100%
 • По направена резервација, промена на терминот се прави исклучиво во согласност со хотелот, според моменталните цени
 • Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме или поради неповолни временски услови, хотелот не ги рефундира уплатените средства
ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ
 • Студио (за 2 и 3 лица): Една соба со софа кревет за две лица, и еден единечен кревет (студио 3 лица), бања (туш, фен), целосно опремена кујна со електричен шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, трпезариска маса, кабловска телевизија и LCD телевизор, безжичен интернет.
 • Апартман (за 4 лица): Дневна соба со софа кревет за две лица, спална соба со брачен кревет, бања (туш, фен), целосно опремена кујна со електричен шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, трпезариска маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет.
 • Апартман (за 6 лица): Дневна соба со софа кревет за две лица (во некои апартмани има камин дневна соба), две спални соби, едната со брачен кревет и другата со два единечни кревети, бања (туш, фен), целосно опремена кујна со електричен шпорет, фрижидер, садови, прибор трпезарија, трпезариска маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет.