HOTEL ANGELLA **** - КОПАОНИК

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на туристичкиот центар Копаоник, и во близина на ски патеките.
Сместување: целосно реновиран, има 130 модерно дизајнирани соби и апартмани со поглед на ски патеките и централниот плоштад. Голем број соби може да се користат и како поврзани единици. Сите соби се опремени со бања (туш, фен), единечен кревет, бањарка, ЛЦД телевизор, телефон, ДВД плеер, мини-бар, Wi-Fi.
Содржини: рецепција, бесплатен безжичен интернет, ресторан, лоби & аперитив бар, менувачница, продавница, печат, скијачка просторија, отворен јавен паркинг, конгресен центар, спа центар.Хотелот Ангела Копаоник нуди и мал, но многу модерен велнес центар. Достапно: џакузи, амам, финска сауна, инфра сауна, Кнајп, салон за масажа, теретана, спа-кафе.Фитнес центар со најсовремена опрема за вежбање, конгресниот центар.

ЦЕНОВНИК ЗА ЗИМА 2022/2023

Цените се изразени во евра €, за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:
 • Сместување на услуга полупансион - појадок и вечера на база шведска маса
 • Неограничено користење на содржините во Велнес и СПА центарот: џакузи, амам, финска сауна, инфра сауна, кнеипп, теретана.
 • Бесплатен Wi-FI интернет
 • Хотелско осигурување
 • Користење на ски остава​
 • "Baby cot" со претходна најава

Во цената на аранжманот не е вклучено:
 • Туристичка такса за престој 1.2 € по лице/ден, 0.6 € за деца 7-15 год, деца 0-7 години не плаќаат.
 • Доплата за користење на јавен паркинг (според расположливост)

Попусти и доплати за деца:
 • Дете 0-2 години во придружба на двајца возрасни, на заеднички кревет - БЕСПЛАТНО во 1/2 соба
 • Дете 2-7 години во придружба на двајца возрасни, на заеднички кревет - БЕСПЛАТНО ВО 1/2 соба
 • Дете 2-12 години во придружба на двајца возрасни на посебен кревет -50% попуст
 • Дете 2-12 години во придружба на едно возрасно лице -50% попуст
 • Две деца 2-12 години во придружба на едно возрасно лице -50% попуст во 1/2 или 1/2+1 тип на соба
 • Две деца 2-12 години во придужба на две возрасни лица - секое дете на посебен кревет добива 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман
 • Трето и четврто возрасно лице добива -20% попуст на дополнителен кревет во 1/2+1, 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман
 • Минимален број на лица во четворокреветна соба е 3 лица
 • Минимален број на лиза во апартман со 1 спална соба е 3 лица
   
Услови за откажување и промена на резервација:
Откажување или промена на датумот на резервација може да се поднесе само во писмена форма.
Датумот на писмено откажување е основа за пресметување на надоместокот изразен во процент во однос на вкупната цена на сместувањето:
 • -40% од вкупната вредност на резервацијата се наплатува доколку резервацијата се откаже или промени 29 до 15 дена пред почетокот на аранжманот
 • -80% од вкупната вредност на резервацијата се наплатува доколку резервацијата се откаже или поомени 14 до 8 дена пред почетокот на аранжманот
 • -100% од вкупната вредност на резервацијата се наплатува доколку резервацијата се откаже или промени 7 до 0 дена пред почетокот на аранжманот или за време на престојот или во случај да не се појави гостинот во хотелот
 • Доколку гостинот го напушти хотелот пред резервираниот датум на поаѓање, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел од аранжманот.