ХОТЕЛ РАДАН *** Пролом Бања


НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ: 30.12.2021 - 03.01.2022

WELLNESS ПАКЕТ: 56 € ПО ЛИЦЕ / ден

WELLNESS LUX ПАКЕТ: 65 € ПО ЛИЦЕ / ден

Мин. престој: 3 ноќевања / 4 дена


НОВОГОДИШЕН WELLNESS ПАКЕТ:

 • Сместување на база полн пансион во двокреветни соби
 • Секојдневно користење на велнес центарот: сауна, солена соба, парна бања, џакузи со лековита Пролом вода, топли клупи, внатрешен базен
 • Користење на велнес центарот до 02:00 часот за Нова година
 • Грижа за деца во игротека до 22:00 часот за Нова Година
 • Забавни содржини за деца: детски аниматори, игри без граници, спортски и музички игри
 • Корпа со овошје во велнес центарот
 • Новогодишен базар пред хотелот
 • Новогодишна прошетка по "стаза здравје" со шумски велнес
 • Теретана и фитнес сала
 • Користење на сала за забава (Sony, пинг понг, билијард, пикадо)
 • Утринска гимнастика со физиотерапевт
 • Вежби во базен

НОВОГОДИШЕН WELLNESS LUX ПАКЕТ:

 • Сместување на база полн пансион во двокреветни соби
 • Секојдневно користење на велнес лукс центарот: отворено-затворен базен, 5 сауни (3 фински, инфраред и био сауна), солена соба, парна бања, џакузи со лековита Пролом вода и џакузи со морска сол - Пролом море, топли клупи...
 • Користење на велнес центарот до 02:00 часот за Нова година
 • Грижа за деца во игротека до 22:00 часот за Нова Година
 • Забавни содржини за деца: детски аниматори, игри без граници, спортски и музички игри
 • Корпа со овошје во велнес центарот
 • Новогодишен базар пред хотелот
 • Новогодишна прошетка по "стаза здравје" со шумски велнес
 • Теретана и фитнес сала
 • Користење на сала за забава (Sony, пинг понг, билијард, пикадо)
 • Утринска гимнастика со физиотерапевт
 • Вежби во базен
Попусти за деца:
 • Деца до 9 години се сместуваат бесплатно (во придружба на двајца возрасни)
 • Деца од 9 до 14 години плаќаат 50% од наведената цена (во придружба на двајца возрасни)
Услови за отказ:
 • За отказ до 10.12.2021 - целосна рефундација на средствата, износ намален за банкарски трошоци
 • За отказ во период од 10.12. до 20.12.2021 - рефундација на 50% од уплатените средства
 • За отказ во период од 20.12. до 31.12.2021 или no-show - без рефундација на средствата