HOTEL WELL **** TERME TUHELJ

НОВА ГОДИНА И БОЖИЌ

FIRST MINUTE OFFER
20 % попуст и две деца ГРАТИС за резервации до 30.11.2021
Прво дете до 4,99 години и второ дете до 11,99 год. престојуваат гратис во соба со двајца возрасни
ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА СОБИ

Цените се дадени по лице по ноќевање, минимум престој е 2 ноќи
Цените се изразени во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Премиум соба: во новиот дел на хотелот Well **** Terme Tuhelj: туш / када, фен, телефон, мини бар, ТВ, сеф, балкон
Класична соба: во реновираниот дел на хотелот Well **** Tuhelj Tuhelj: туш / када, фен, телефон, ТВ, мини бар, балкон во повеќето соби

Во цената е вклучено:
- Сместување во премиум соба или класична соба
- All inclusive light (појадок, ручек и вечера), за време на ручек и вечера неограничени пијалоци (вино, пиво, вода, чај, кафе)
- Неограничен влез во "Sauna world"
- Неограничено капење во базените на "Water planet"
- Пешкир за базен или сауна
- Програма за деца
- Ноќно капење во сабота до 24.00 часот
- 1 x семеен излет до Крапина, ЗОО Загреб или замокот Велики Табор
- Подарок за деца
- Бесплатен WI-FI во просториите на хотелот

Во цената не е вклучено:
• Туристичка такса за престој 1,35 € по лице/ден
• Доплата за сместување во апартман +30% по лице
• Доплата за еднокреветна соба:
* Премиум соба 29 € по лице / ден
* Класична соба 19 € по лице / ден