ХОТЕЛ ЈЕЛАК & ХОТЕЛ КОПАОНИК *** Луковска Бања

Локација: Хотел Јелак 3* е лоциран во срцето на Луковска Бања. 
Хотелски капацитети: рецепција, лоби бар, лифт, wi-fi (бесплатно во сите хотели), ресторан за пансион. Паркинг - бесплатен и затворен објект.
Базени: Затворен терапевтско-рекреативен базен со температура на термална вода 33-35⁰C. Во овој базен има две дневни рутини под надзор на физиотерапевт (хидро-кинеска терапија).
Отворена подлога со температура на термалната вода 33-35⁰C, со млазници и џакузи. Спа и велнес: сауна, солена соба, парна бања, џакузи, тепидариум.
Хотелот располага со 84 соби, сите се опремни со креветите се француски или единечни, сопствено купатило, кабловска телевизија, wifi, телефон и тераса.

НОВОГОДИШЕН WELLNESS ПАКЕТ: 30.12.2021 - 03.01.2022

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ: 56 € / ден

Мин. престој: 3 ноќевања / 4 дена


НОВОГОДИШЕН WELLNESS ПАКЕТ:

 • Сместување на база полн пансион во двокреветни соби
 • Секојдневна употреба на термални базени на надворешни и внатрешни температури од 33 до 35 степени
 • Секојдневна употреба на велнес центарот: Сауна, Солена соба, Парна бања, Топли клупи
 • Користење на салата за забава
 • Новогодишен базар на платото пред хотелот
 • Новогодишна прошетка по здравствената патека со шумски велнес
 • Забава за деца
 • Утринска гимнастика со физиотерапевт
 • Вежби во базен
Попусти за деца:
 • Деца до 7 години се сместуваат бесплатно (во придружба на двајца возрасни)
 • Деца од 7 до 12 години плаќаат 50% од наведената цена (во придружба на двајца возрасни)
Услови за отказ:
 • За отказ до 10.12.2021 - целосна рефундација на средствата, износ намален за банкарски трошоци
 • За отказ во период од 10.12. до 20.12.2021 - рефундација на 50% од уплатените средства
 • За отказ во период од 20.12. до 31.12.2021 или no-show - без рефундација на средствата