ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО ХОТЕЛ ОЛГИЦА 5* – Охрид

Хотел Инекс Олгица Hotel & Spa 5* е уникатен хотел на брегот на Охридското Езеро со историја долга половина век. Лоциран е на крајбрежјето на Охридското Езеро на околу 4,5км од центарот на градот и околу 15 минути возење до Охридскиот Аеродром. Гостите можат да користат бесплатен паркинг и WiFi. Исто така достапен е и бесплатен влез во базентот и Спа објектите како сауна и парна бања. Масажите се достапни со доплата. Секоја соба има клима уред, ТВ со кабелски канали и мини бар. Приватната бања се состои од туш и када, фен и тн. Некои од собите имаат поглед на езерото. Inex Olgica Hotel & SPA има аперитив сала и ресторан во кој се служат разни национални специјалитети. Терасата е исто така на располагање на гостите. Други алтернативи за јадење, намирници и опции за забава може да се најдат во центарот на Охрид, 5 минути возење далеку од хотелот.
ХОТЕЛ ОЛГИЦА 5*2 HB3HB
Еднокреветна соба207 €233 €
Двокреветна соба159 €179 €
Во аражманот е вклучено:
  • Цената во табелата е понудена за пакет во стандарна соба  по лице за полупансион
  • 31.12.2021 Свечена вечера (шведска маса) плус неограничен комерцијаленналивен пијалак
  • 01.01.2022 Појадок/Вечера12-15 ч пладневно дружење во аперитив бар збогатено со греено вино, чај, топло чоколадо и десерт и пренос на Виенскиот новогодишен концерт
  • Kористење на Спа и Фитнес центарот (теретана, затворен базен, парна бања и сауна) со претходна резервација на термини поради ковид протоколите
  • Деца од 0-5,99 год бесплатно сместување, од 6-11,99 години со помошен лежај во иста соба со родител 50% попуст

Важна напомена:
Согласно моменталната ситуација а во зависност од протоколите кои ќе бидат наметнати,
Новогодишната прославa ќе биде збогатена со музичка група или ДЈ за што ќе бидете
навремено известени.