ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО ХОТЕЛ МЕТРОПОЛ 4* И ХОТЕЛ БЕЛВИ 4*

 
Хотелите Метропол 4* и Белви 4* се наоѓаат меѓу брегот на Охридското езеро и зелената шума на Националниот Парк Галичица. Со својата местоположба ви нудат прекрасна глетка на езерото и планината. Хотелите се на само 6 км одалечени од Охрид и се комплетно реновирани во 2019 година.
ХОТЕЛ МЕТРОПОЛ 4*
ХОТЕЛ БЕЛВИ
4*
2ПП
(полу пансиони)
3ПП
(полу пансион)
4ПП
(полу пансион)
Еднокреветна соба180 €240 €280 €
Двокреветна соба125 €159 €189 €
Трокреветна соба 108 €143 €170 €
  • Цените во табелате се понудени по лице за полу пансион, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
  • Доплата за плус ноќевања 35€ по лице во двокреветна соба, по ноќ;
  • Едно дете до 10 години во трокреветна соба добива 40% попуст;
  • Специјална гала вечера и неограничени наливни пијалоци во ресторанот  на Хотел Метропол/Белви на 31/12/21 
  • Специјална вечера на 01/01/22 – класично послужување, вклучени во пакетот;
  • Појадок покрај езеро вклучен во цената;
Гала вечера на 31/12/21 , 45€ по лице (за гости што не се сместени во хотелот);
