ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО ХОТЕЛ АУРОРА РЕСОРТ И СПА 5* – Берово

Дочекајте ја Новата 2022 Година во прегратките на Малешевските планини, луксузно сместување,вкусни специјалитети и неограничени пијалоци во извонредниот амбиент на Аурора Ресорт и СПА.
Уникатна ГАЛА вечера, проследена со жива музика, богато Новогодишно Мени составено од специално селектирана понуда на салати, ладни и топли предјадења, специјалитети на кујната и десерт. 
Неограничена конзумација на селективни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 20:00 до 01:00 часот.

АFTER PARTY во FURNA BAR од 01:00 до 03:00 часот проследена со DJ забава.
01.01.2022 МАЛЕШЕВСКО МААЛО

- 13:00 до 15:00 часот (Новогодишен коктел, Богата шведска маса од локални традиционални специалитети, греана ракија)
- Свечена Интернационална шведска маса 20:00 до 22:30 часот.
- За време на вечерата Жива Музика 20:00 до 00:00 часот.
02.01.2022
- LIGHT SNACKS LUNCH – Шведска маса 13:00 до 15:00 часот.
- ИТАЛИЈАНСКА ВЕЧЕР – LIVE COOKING - готвење Италијански рецепти во живо / шведска маса од 20:00 до 22:30 часот.
- Проследено со италијанска музика од 20:00 до 23:00 часот
ХОТЕЛ АУРОРА РЕСОРТ И СПА2 FB3FB
Супериор15,438 мкд19,778 мкд
Супериор со поглед кон кањонот17,289 мкд21,638 мкд
 
Џуниор Свит/ Де Лукс17,289 мкд21,638 мкд
Џуниор Свит со поглед кон кањонот18,538 мкд24,118 мкд 
Апартман / Арт Студио18,538 мкд24,118 мкд
Вила Апартман (само 1 достапно) 
максимум 4 луѓе
60,760 мкд (цена за 4 лица )77,872 мкд (цена за 4 лица)
Во аражманот е вклучено:
Специјален пакет на база полн пансион со ексклузивна програма + Гала Вечера на 31.12 со неогранчени пијалоци


Дополнителни цени:
______________________________________________________
Супериор
Доплата за трето лице:
| 2 ноќевања 10,788 МКД | 3 ноќевања 13.826 МКД|
Цена за еднокреветна соба :
| 2 ноќевања 23,188 МКД| 3 ноќевања 29.698 МКД|
_________________________________________________________________
Џуниор Суит / Делукс / Супериор со поглед кон кањонот
Доплата за трето лице:
| 2 ноќевања 12,090 МКД | 3 ноќевања 15.128 МКД|
Цена за еднокреветна соба :
| 2 ноќевања 25,916 МКД| 3 ноќевања 32.488 МКД|
____________________________________________________________________
Апартман / Арт студио / Џуниор Суит со поглед кон кањонот
Доплата за трето лице:
 2 ноќевања 12,958 МКД | 3 ноќевања 16.864 МКД|
Цена за еднокреветна соба :
 2 ноќевања 27,838 МКД| 3 ноќевања 33.108 МКД|
_________________________________________________________________
 Политика за сместување на деца
Деца 0-2.99 години: БЕСПЛАТНО
* Прво дете 3-11.99 години: 2 ноќевања – 3,162 МКД | 3 ноќевања – 4,216 МКД
* Второ дете 3-11.99 години: 50% од цената за возрасен
Децата со наполнети 12 години се сметаат како возрасно лице и плаќаат 70% од цената за возрасен (сметајќи ги како трето возрасно лице во соба).

Важна напомена:
31/12/2021 - 02/01/2022
* Новогодишниот пакет е валиден за најмалку 2 ноќевања.
* Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 мкд за возасно лице по ноќевање, 5 мкд за деца до 12 години ). Се плаќа на рецепција во хотелот
* Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 год не е дозволено.
* За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен